Květen 2008

Mamka s Gabčou se vrací :) :)

30. května 2008 v 16:55 | smajwinka |  květen 08
Včera se ve škole nic moc nedělo :D Na češtinu byl supl, už an nevim kdo :O Matika normálka, infoška taktéž, ke konci zkoušel, tak jsem hrála hru na pc. Zemák, zkoušela, jako vždycky. Ájina, tu si pamatuju, to jsme každej dostali jednu větu, musely jsme si ji zapamatovat a pak z těch vět, co jsme měli poskládat příběh. A jak teď byli maturity, tak naše půlka měla na aj pořád supl, tak jsme pozadu. Druhá půlka už dodělala devátou lekci.
Odpoledne jsem se učila děják, trošku matiku a uklízela jsem.
Dneska. Frájina-děs, psali jsme zase test. Tak snad to dopadne dobře. Al vim, že jsem tam udělala uplnou debilní chybu. Byl rozkaz "Nepřijďte pozdě" a já napsala "Nebuďte pozdě". Na co myslím? :D :O Na občanku jsme měli nečekanej supl, něco jsme dělali. Fyzika byla v pohodě a nuda. Ale ty hlášky:
"Já vezmu nůžky a ostříhám tě!" Na spolužáka, řekl prostě něco v tomto smyslu.
A nebo:
Fyzikář: "To písmenko se čte lambda."
Spolužák: "Lambáda?"
Fyzikář: "Lambáda stojí 11,50"... (přesně si to nepamatuju, ale tu cenu řekl)
V matice jsme psali test. S Janou to máme stejně :D Já se na to ani nedívala(jen včera na pět sekund :D), a pořád nechápu ten jehlan, tak jsem vždycky hledala v sešitě a pak jsem na něco přišla. Jestli je to správně, to se neví :D
V dějáku jsme taky psali, myslela jsem jak to bude těžký a ono to bylo docela lehký :O
Odpoledne jsem uklízela a uklízela. Vypadá to tady hodně čistě ;) Za chvíli přijede mamka, tak jsem zvědavá co řekne na bábovku ;) (jo, to jsem taky dělala včera-pekla jsem bábovku, vypadá celkem normálně, ale nevim jestli bude k jídlu :D)
A ještě včera před první hodinou jsme šli na ten rozhovor s Fyzikářem. To bylo něco :D Andrea to nahrávala, pak tam přišla jedna učitelka (Ta K... :/). Andrea se fyzikáře ptala na nějakou vtipnou historku z vyučování, on že neví a ta učitelka se do toho hned vložila a začala nám něco říkat :D A fyzikář, že to není pravda, že to neřekl :D
Jo a včera taky byli ohňostroje na přehradě. Byli jsme se s taťkou podívat, ne u přehrady, ale šli jsme lesem na takovej plácek, ze kterýho to je dobře vidět ;) Češi se teda moc nevytáhli, byla to obyčejná normálka. Nejlepší byl ten "strom".
Těším se na mamku a Gabču, řekla bych, že za pár minut jsou tady :)

Bowling s Janou a Andreou

28. května 2008 v 17:40 | smajwinka |  květen 08
Dnešní den byl den smíšených pocitů nebo jak to nazvat :P Ráno bylo normální, jako obvykle, do školy jsem přišla o pár vteřin dřív než Andrea :D Jana zase vytiskla vtipy, tak jsme si to tam četli. V češtině jsme dělali skupinkovou práci, tak jsme to tam nějak dali ve třech dohromady (Sylva chyběla). Pak byla matika, na supl jsme měli Hurvajze. Začátek byl dobrej, málem jsem brečela smíchy, když se podíval do Janinýho sešitu co bereme a pak ji pohladil po vlasech: "Hodná." Z toho jsem nemohla :D Pak mě ale začalo být nějak blbě :/ Ke konci jsem už ani neměla sílu opisovat cosi z tabule, tak jsem jenom seděla a přežvykovala rohlík. Potom jsme byli spojení a měli nějakou ájinářku. Pořád mě bylo blbě, tak nějak i malinko na zvracení a bolela mě hlava. Naštěstí učitelka řekla, že se budeme na něco dívat, tak ostatní se dívali na něco kreslenýho a já tam odpočívala s hlavou položenou na lavici. Usnout se mi nepovedlo, ale potom mi bylo mnohem líp :) Na chemii jsme měli zase supl ájinářku a cosi jsme dělali, já to vůbec nepobírala :D Pak byl oběd a tělák. To už jsem byla ok :D Al ten tělák. Pět minut před zvoněním jsme šli do těláku, jenže tam byli zavřený dveře. Klepali jsme a nic. Za chvíli přišli další dvě holky od nás ze třídy, Zase jsme čekali. Najednou když zvonilo na hodinu, vynořila se tam zeměpisářka a ředitelka, otevřeli nám, ale ptali se, co tu děláme, že je tam prázdno a nikdo tam není. No tak jsme se šli rychle převlíct a šli jsme ostatní hledat ven. Kluci byli na hřišti, tak jsme tam přišli k nim, ty dvě holky tam už seděli (byli převlečený dřív) a řekli nám, že ostatní šli k přehradě a že tam máme počkat. Tak jsme celou hodinu stáli ve stínu a nic nedělali, Jana vzala ty vtipy, tak jsme si je četli...Potom jsme došli do školy a ten učitel, co jsme ho měli mít na supl nám řekl, že oni byli normálně v tělocvičně :O Vůbec je teda nebylo slyšet a všude byla tma. Tak ¨se nás jen zeptal, jestli jsme byli s klukama, my řekli, že jo a on, že to nevadí. Jestli jsme cvičili, to se ani neptal :D Takže dobře, že jsme necvičili ;)
Po těláku už byl konec. Já, Jana a Andrea jsme šli na zmrzku do Maxu a pak hrát ten bowling. I když jsme to všichni hráli teprve podruhý v životě, Andrea už hrála jako profík a vždycky to vyhrála :D A já vždycky prohrála :D A Jana byla uprostřed.
Jednou se nám tam zasekla oranžová koule, u těch kuželek. tak jsme šli za tou paní, aby nám to spravila. Spravila to teda a hrálo se dál. A co se stalo? Zase se zasekla ta oranžová :D Tak to jsme tam už poslali jinou kouli, aby ji shodila :D
A jak jsme tam přišli a vůbec jsme nevěděli jak se to ovládá :D :D
Po hodině, ve tři, jsme zkončili a šli domů. Doma jsem se koukla na další díl Ztracených, byla jsem fakt splavená a pak jsem se učila děják (ještě budu muset :/).
Ten bowling byl super ;) Ale vůbec mi to nešlo. Andrea dokonce jednou shodila i všecky kuželky naráz...Prostě profík a nechtěla si to přiznat, prý, že to byla náhoda. To tak :) Ona to umí :)

Čtyři hodiny jsem měla snad naposledy v první třídě :D

27. května 2008 v 17:18 | smajwinka |  květen 08
Nebo možná na začátku a na konci školního roku :D
Jaká slast mít jen čtyři hodiny a nemít na sedmou :) Do školy vzala Jana vtipy, který jsme upravovali včera na icq. Prostě normální vtipy, jen změněný jména a někdy vtip skoro celý pozměněn. Hned jsem si to musela okopčit, abych je měla na památku :D Příklad:
Jede Vilda, Selátko a ragú autem.
Auto se porouchá a nejede.
Vilda: Hned za rohem je servis, to dotlačíme.
Selátko: To je blbost, koupíme nový auto.
Ragú: Já bych ještě jednou zkusil vystoupit a zase nastoupit.
To sedí :D
Nejdřív jsme měli matiku, no klasika. A pak tři ájiny za sebou a šlo se domů. Nic zásadního se v nich nedělo, samý suply, v té poslední jsme se dívali na film, jenže nejeli titulky, tak byl jen anglicky :D No, nic z toho nemám :D
Doma jsem se najedla, uklidila kuchyň, trošku to tam povysála, učila se děják, byla na počítači (zase vtipy, Jana tiskne a zítra donese :D) a umyla si vlasy. Fén se rozhodl, že pojede, takže ještě, že tak. V neděli totiž nějak přestal jet. A ráno jsem se dozvěděla, že dneska nepoteče teplá voda :-! Takže se moje vlasy otužovali :D Ale pohoda ;)
Divím se, že je těch vtipů tolik. Tři stránky :O Některý se fakt povedly :D
Večer se ještě kouknu na telku, to bude relax...
A na zítra se těším na ten bowling :)

Photoalbum č.14/spíš nezajímavé fotky

26. května 2008 v 18:41 | smajwinka |  °°fotky ze života
Foceno v průběhu května...

Úklid bytu do pořádného stavu

26. května 2008 v 15:36 květen 08
Oba dva dny víkendu jsem vstávala v jedenáct :) V sobotu jsme s byli najíst v restauraci v Žebětíně (Viděla jsem tam i naši zeměpisářku :O :F :D) a pak jsme si dali zmrzlinu, já tntokrát jablečnou. Teď si musím dát aspoň měsíc pauzu s restauracema, nejsem na to zvyklá. V sobotu jsem byla odpoledne hrát po sto letech :D ping pong s Marge/Tiffany. Dobře jsme si zahráli, nejlepší bylo, jak tam ke konci byli ti psi, my hráli a oni se dívali na ten míček jak lítá :D A ten chlap toho psa málem ani neodvedl :D Jinak jsem celý dva dny dávala do pořádku můj pokojík. Uklidila jsme si na stole, v šuplících (tam jsem našla dávno zapomenutý zápisky ze školních výletů ze 6. a 7. třídy :D) a na ségřiné posteli. A taky jsem nám tam utřela prach. Ještě mě toho ale čeká, jej :P Vysát, poklidit, utřít prach, v kuchyni poklidit :/ Aby se mamka nelekla až přijede. Neuklízelo se tady dost dlouho, od té doby co mamka odjela :D
A dneska. Naše půlka měla pět hodin a ta druhá jen čtyři. Tak já jsem tam ještě hodinu trčela, za to Andrea a Jana si šly domů. Naštěstí jsme měli supl :P Ale zítra máme 4 (!) :) hodiny a ani na sedmou není ;) Super :) A dostala jsem od Andrei dva hakisáky (jmenujou se tak ty míčky? :D), jeden pro mě, jeden pro Gabču :) Tak až v pátek přijede, dám jí ho :) Se těším.
A za barákem máme opět srnu, před pár dnama jsem ji tam viděla. Každý rok nám sem chodí, má mláďata. Divím se, že se tu objevila i letos, když tam jezdí autobus a staví se tam další domy :O
Dneska se ještě podívám na Ztraceni. A pak se asi vrhnu do uklízení...
P.S. Chcete-li se podívat na pár fotek z Mikulova (ten výlet), podívejte se sem. Kvůli pár fotkám nemá cenu dělat novej článek ;)

Dva dny

23. května 2008 v 15:39 | smajwinka |  květen 08
ČT
V češtině jsme dostávali zpátky písemky :/ A nuda. Na matiku supl. hrozná učitelka. Snad ji nebudeme mít příští rok na matiku. Bez kalkulačky nevypočítám nic. Na infošku byl taky supl. Dělali jsme co jsme chtěly, tak jsme hrála na pc hru, našla jsem novou Fancy Pants Men: World 2...Nebo tak nějak to znělo. Ke konci se pc sekal, tak jsem toho radši nechala :D Na zemák supl, velmi zajímavé video o Jižní Moravě. A na ájinu taky supl, dělali jsme si něco v prácáku, pak bylo volno, tak jsem se přifařila k těm co hráli karty a hrála s nima kenta taky, byla jsem ve dvojici s Aničkou a vyhráli jsme ;) Odpoledne jsem šla domů s Ivčou, protože měla taky pět hodin, i když jejich pět hodin končí dřív. Velká změna ;)
Frájina byla první hodinu. Já tak tu naši frájinářku nemám, nemám ráda! Potom jsme měli místo občanky supl a fyziku. Naneštěstí tu stejnou učitelku co včera. Děs. Dneska to ale proběhlo líp. Potom zase fyzika :( Tentokrát už s naším fyzikářem, a psali jsme test. Potom jsme se ho zeptali, jestli by jsme s ním nemohli udělat rozhovor (v čj jsm dostali za dú udělat rozhovor se zaměstnancem školy). A to bylo, jak byl překvapenej.
Fyzikář: "A já na ty otázky budu muset odpovědět písemně?"
Andrea: "Ne, my si je budeme zapisovat, nebo nahrávat."
Fyzikář: "Nahrávat?" (a jakým tónem to řekl, takovým tím tím :D)
Potom na matiku supl naš loňská hudebářka, tak nás nchala ať si děláme co chceme, ale muselo to být učení. Napsali jsme si s Sylvou ty otázky na rozhovor a já taky dělala matrix :D Na děják byl supl na frájinářka :( Koukali jsme se na video francouzských lekcí o jídle. Chudák němináři :D No a potom oběd, dneska docela šel, filé. Ale když jsem si potom četla jaký dobrý jídla má základka :O Šla jsem totiž domů zase s Ivčou ;)
Včera odpoledne jsme se taky dívala na Lost. A dneska budu taky ;)
A už jsem zamluvila ten bowling na středu s Janou a Andreou. Super ;) Ze zítřku sešlo.

Badminton v těláku a odpoledne u Ivči

21. května 2008 v 21:25 | smajwinka |  květen 08
Ráno, ráno...V češtině jsme dělali interview :D Měli jsme dělat rozhovor ve dvojicích, mělo se to týkat akce Brno-město uprostřed Evropy. Naneštěstí vybrala po klucích mě a Sylvu, a my to museli přednášt před tabulí (ale sděli jsme :D) Ostatní na základě toho psali článek :D No, děs :D V biošce jsme psali test, až na pár věcí, co jsem si tipla (jednu věc dokonce správně! :D), bych to mohla mít dobře ;) Já jsem optimista. No a pak byl děs největší, francoužstina (!!!). Psali jsme zase neočekávaný test. Tda ne tolik neočekáváný, protože pořád říká někdy budeme psát na passé composé, někdy budeme psát. I když jsem se na to koukla jen před hodinou, myslím, že to nedopadlo zas tak špatně. Pár chyb v tom passé composé mám, jinak my tam taky chybí slovíčko a jednu předložku mám blbě. Tak snad to bude maximálně dvojka :D Potom chemie, referáty... Na suplch bylo rozdělení jak kdo má chodit na oběd a naše třída má jít tu první obědovou přestávku což je super ;) Tak jsme teda po chemii valili na oběd, měla jsme dvojku-kuře :) Brambory a zelí nic moc, ale kuře mňam ;) Pak byl tělák. Ještě pořád se lezlo na stěnu, a já, Jana a Andrea jsme hráli opět badminton. Sice říkal, že ten kdo nelezl poleze, ale naštěstí si mě nevšim :D tak to byla super hodina, taky jsme se nasmáli, i když ne tak jako ten minulej badmintonovej tělák :) Začínám mít ten sport ráda víc a víc :D Ale jen relaxačně :D
Odpoledne jsem domů přišla asi ve dvě a pustila si další díl mých milovaných Ztracených :D Snad stihnu i zítra jeden díl, ještě se budu muset podívat na učení :( Po Ztracených jsem šla k Ivči. Hráli jsme bang! (ten jsme hráli na lyžáku, to bylo :D), pak stolní kulečník - to jsme hráli jen jednu hru, pak jsem s ním vymyslela něco lepšího. Každej měl svoji půlku a musel do těch svých děr nastrkat kuličky co nejrychleji :D No a pak ještě další varianty, u kterých jsme se nasmály :D Potom jsme šli na net, zakládali jsme si svůj společný blog :D (ten minulej "blog" dopadl tak, ž články jsem tam dávala jen já, Ivča nic, tak pak jsem tam taky nic nedávala. Al to byl právě ještě takovej ten "blog neblog") :D A potom se už jejich nový pejsek,jorkšír Tobísek (Tobi, oficiálně Tobiáš) probudil, tak jsme si s ním trochu hráli :) A přd sedmou, kdy jsme už musela jít domů, s ním šla Ivča ven, tak jsme tam chvíli pobyli na trávě a Tobi si hrál. Je tak malinkej a roztomilej. Fakt jak řekla Ivča: třikrát Kim. :D
Doma jsem se musela ihned najíst, protože jsem měla obrovskej hlad (Ani se nedivim, když jsem po obědě jedla jenom ty brambůrky u Ztracených a bonbóny :D, vydatná svačina :D). Poté jsme si zahráli s taťkou harryho pottera.
Teď jak se ve škole pořád stěhujeme jinam než jsme obvykle, máme málo hodin, občas nějakej ten supl, tak mě ani nepřipadá, že je ten den, co má být :O :D

Smutná a krásná zároveň :')

20. května 2008 v 19:03 | smajwinka |  °°nepotřebnosti, co tu potřebuji
Tahle prostě patří Ztraceným. Jak tam hraje v těch smutných scénách :') ...
Právě jsem se dodívala na další díl Ztracených, epizoda č.5/sezóna 4...Zajímavý, neuvěřitelný, zahádný ... Jak se to bude vyvíjet dál? ...

A musí pršet, musí...:(

20. května 2008 v 14:40 | smajwinka |  květen 08
Ještě když jsem ráno odcházela z domu, z nbe nespadla ani jedna kapka. Super, řekla jsem si, aspoň nebudu mít mokrý boty. Jenže. Jela jsem si těch deset minut šalinou na vozovnu, vystoupila, a ono tak nějak poprchávalo. No tak dobrý, ještě že neprší pořádně, pomyslela jsem si. A jak zkončilo to kino, vyšli jsem ven a co? Lilo a lilo a lilo. Takže boty zase mokrý jako hadr. Ani nemá cenu hledat tu inpregnaci, protože jsou mokrý. A zítra mi zase zmoknou a budu cvičit v mokrých botech, už se těšim :/ A určitě bude jenom pršet a pršet. Kdyby aspoň dva dny nepršelo, aby se z toho stihli ty boty vzpamatovat. Jenže jak to tak vidim, ono lejt bude pořád...Kdyby ty boty nepromokali,..kdybych si na ně mohla dát tu inpregnaci..., tak by mi ani nevadilo, že prší. Pokud by pršelo přiměřeně. Jenže to kdyby...
Jinak to kino...Nuda a nuda. Seděli jsme, chlap tam kcal o Kubě, promítal fotky, občas nějaký to video. Končilo to pět minut po dvanáctý. Tak pozdě, mohlo dřív. Domů jsem přišla někdy v jednu, udělala si pizzu ristorante mozzarella a dívala se na ... Ztraceni :) :D ...
Už se těším na sobotu :) Doufám, že nebude pršet :)
Jo, a věnec už je hotovej a visí na lustru :) Včera večer jsem totiž zapracovala :D A zbyly mi nějklý kytky, tak musím vymyslet co s něma. Ale to až jindy...
P.S. Udělala jsem novej design. Ta květina se mi moc líbí. Celkově si myslím, že se mi povedl, oujé :D Daleko hezčí ten minulý a aspoň je to trochu jarní :) Než ten hnus venku :P

Maturitní týden :D

19. května 2008 v 16:47 květen 08
V pátek...
Na poslední dvě hodiny jsme šli s občankářem do města, posledních dvacet minut matiky jsme strávili na obědě a pak jsme šli. Nic moc jsme neprošli, ale alespoň jsme tam zkončili o půl druhý ;) Dala jsem si s Janou zmrzku, karamelovou a šli jsme domů. Odpoledne, spíš k večerum, jsem jela k babičce.
A ještě, když jsme byli v tom městě, chodili tam jakýsi lidi, co zjišťovali věci do ankety nebo tak něco. A oni si mezi sebou povídali: "Škoda, že tady jsou ty malý děcka". A Andrea si řekla pro sebe: "Jak malý děcka?!" Myslela si, že to řekla potichu, ale bylo to nahlas, že to slyšeli i oni. Tak se pousmáli a my se tam řehtaly :D
V sobotu...
Vstávala jsem o půl deváté (!), jeli jsme totiž na zahradu. Tam jsme sázeli taťkovi kytky :/ Já občas i fotila... Večer jsem se u babičky dívala na Maxiclever.
V neděli...
Se konala oslava babiččiných sedmdesátin ;) Byli jsme v restauraci na obědě, tam jsme se pořádně najedli a potom jsme až do večera byli u babičky doma. S taťkem jsme k nám domů přijely až po sedmé. Večer jsem se dívala na Ztraceni (:* :D) na čtvrtou sérii, mám prvních devět dílů, sice jen s titulkama, ale beru všechno :D
Dnes v pondělí...
Tento týden a myslím, že i ten příští je maturitní, takže máme jen pět hodin. Super. A zítra jdeme do kina na Kubu, máme tam být v deset, dvakrát super ;) :) Dneska se nic ndělo, akorát jsme na každou hodinu byli v jiné třídě než normálně, takže trochu zmatek, no :D Teď odpoledne je tady babička( brněnská), čistila jsem Kima. A dívali jsme se na nějaký videa co jsem udělala. Jsem z toho jednoho dostala záchvat smíchu. Děda má na rukách Kima a když se kim natahuje dolů, babička z Ústí panicky křičí: "Už jde, už jde." No, prostě :D :D :D :D
Ještě se chci dneska podívat na Ztraceny, vezmu si k tomu ten sáček brambůrků, co je ve spižce, mmm :D A ještě pořád jsem nedodělala ten věnec na lustr, no není čas. A už mě to nebaví psát...(proto je to taky všechno stručně :D)

Exkurze/Výlet do Mikulova

15. května 2008 v 16:30 květen 08
S Janou jsme si daly sraz na schodech u ondrouškové, potom jsme šli na parkoviště u školy a čekali na autobus. Tam jsme jeli asi hoďku, kdoví kdy jsme vyjížděli :D Rozdělili jsme se do několikati skupin, ta naše dostala za učitele tělocvikáře (ještě jsme jeli s biologářkou) a šli jsme nejdřív do jeskyní Turold. Tam nic moc zajímavýho až na netopýry a spřístupnění přírodní cestou, jak jsem se musela ohýbat, abych prošla :D Jinak tam neměli krápníky, vandalové je zničili, některý zdi vandalové pokreslili a je tam pár síní a chodeb, které nejsou přístupné veřejnosti, ale v nich krápníky jsou. Fakt poučný :D :D Potom jsme měli volno, původně mělo být půl hodiny. Jenže ten vůl mánička vzal pár děcek z naší skupiny (kdo chtěl) a šel s nima lézt kamsi nahoru, kam se ale nesmělo. My ostatní byli dole u jeskynní. Jenže kvůli nim, jsme tam museli čekat aspoň další půlhodinu :( Pak až se konečně douráčili přijít, šli jsme do "geoparku". Prostě tam u těch jeskynní bylo pár šutrů a nějakej chlap o nich kecal. Pod slovem geopark jsme si představovala něco jinýho. Ostatní už v tom "geoparku" byli, když jsme byli my v jeskynni, tak na nás čekali. Kvůli komu asi? Potom jsme teda konečně šli. Autobusem jsme zajeli do Mikulova a šli na svatý kopeček. Jako dobrý no, bez přestávky štrádovat kamsi nahoru s tím, že se pak bude muset dolů, ve velkým vedru a shonu, protože ve dvě přece musíme být u autobusu. Tss. Cesta nahoru hrozná, výhled byl teda dobrej, ale moc jsme se tam neohřáli, chvilku jsme pobyli ve stínu a hned se šlo dolů. Tak jsme měli asi něco přes půlhodinu rozchod. Úspěšně jsme s Janou našli wc (trošku horší značení) a pak si šli koupit zmrzku, měla jsem příchuť mascarpone, dobrá ;) Seděli jsme na schodech a před druhou šli k autobusu. Naše místa v něm už byli obsazený a nikdy jinde volno nebylo, tak nám učitel uvolnil místa vepředu, naštěstí jsme teda seděli, ale za jakou cenu :D No, a když jsme dojely do Brna, začlo nám pršet. A lilo víc a víc a v tom obr lijáku jsem musela jít domů. Všecko mám totálně mokrý :P Boty, kalhoty,...Ouvej. A teď najednou už neprší a hromy taky nejsou slyšet. Tss :D Domů jsem přišla kolem čtvrt na čtyři...

bowling a badminton ;)

14. května 2008 v 15:56 | smajwinka |  květen 08
V pondělí večer jsem si na ten "kreslící" sešit nakreslila obrázek. Ještě jsem ho ale nepoužila :D
Úterý na sedmou. Ten test jsme nepsali, až v pátek. V matice jsme zase dělali to, co nechápu a Vilda strašil testem a rozčiloval se...V konverzaci? Nuda, dostávali jsme test (z té přepadovky mám dva :D), dělali cosi v učebce, prostě normální ajkn. Ájina? Dostávali jsme ty příběhy ;) Ještě si musím udělat opravu...A jinak normální ájina, no...:D Volná, volná, co se jenom stalo....Byli jsme na židličkách. V dějáku nudá! A pak tělák. Andrea necvičila, tak šla s necvičícíma ven, ale ne s nama, s klukama. My holky měli celou hodinu běhat :( Já tak nesnášim běhání! Ale! Štěstí nám přálo...
Tak jsme teda vyběhli ze školy a běžely pod Ondrouškovu. Jedna holka (jí teda štěstí nepřálo) neběžela po cestě, ale brala to přes trávu, protože to bylo kratší. Jak přlízala zábradlí tak dost ošklivě spadla a odřela si dost loket. No a, protože to potřebovalo ošetřit a nedaleko je sportmax, šli jsme tam. My ostatní tam seděli, a učitel jí to zalepil. Pak nám rozdala jedna ženská kartičky s 50% slevou na bowling do konce května ;) :) Běhání už nemělo cenu (bohudík :P), tak jsme si tam šli zahrát bowling, a platili jsme jen 10kč za půjčení bot. Prej až budem starší a hodní, tak tam budem taky chodit místo těláku jako ti větší. Tak snad jo. Bowling jsem hrála poprvé. Myslím, že jenom jednou se mi na ty dva hody podařilo shodit všechny kuželky ;) Tak jsme hráli a hráli a hráli ;) Trošku po zvonění jsme přišli do školy kde na mě čekala Andrea :)
Krásnej tělák, ale dnešní byl ještě lepší ;)
U alberta na mě čekala babička a šli jsme domů. Nabarvila jsem ten věnec co mi babička přinesla. Dneska ho udělám, pověsím tam ty kytky ;) A taky jsem vyrobila ty záložky, ještě tam musím dat nějakou ozdobu...
Dneska...ráno jsem málem nevylezla. V češtině diskuze (:/), měli jsme si vybrat ze čtyř pojmů a obhájit si ho. Na můj pojem (pohodlí, vybrala si ho i Jana a Andrea) se naštěstí nedostalo ;) Tak až příště... V biošce..normálka ;) Na frájinu byl supl, sice ta učitelka uměla francouzsky, ale rozhodně lepší než ta naše ;) Potom chemie, no málem jsme na konci hodiny psali přepadovku, ale naštěstí ne,...O volný jsme hráli hru "hadi a žebříci" :D (překlad z aj), donesla jsem totiž takovou malou hru s magnetickýma figurkama, kterou vezmu zítra do autobusu. V těláku...někteří šalalíovali, ale to já nechtěla, tak jsem si vzala badmintonový pálky a s Janou a Andreou ( i když ta necvičí :D) hrála badminton. Jé, to jsme se nasmáli :D Andrea, když neodpinkla ten míček, vždycky zůstala v té nějaké pozici :D Nebo jsem já ten míček pinkla na výběžek ve stěně, tak Andrea vlezla na žebřiny a sundala ho se slovy: "Nepinkejte to tam zpátky" a Jana ho zase odpinkla směremk tomu výběžku, naštěstí tam nezůstal. A nebo jsme hráli, hráli, a protože jsme slyšeli před chvílí ředitelku, tak Jana, když jí spadl míček, šla tak tiše, opatrně našlapovala a najednou se u dveří objevila ta učitelka, co jsme ji měli na supl :D A nebo se z horního okna chvíli dívali kluci, tak jsme tam dostali záchvat smíchu a šli hrát ke stěně, aby neviděli, což ale moc nešlo. No prostě strašně moc srandy :D :D :D Oběd nic moc, houskový knedlíky s čímsi. Na ájinu měl být původně supl, třídní měla jít na seminář, ale ten jí odpadl, tak jsme ji měli. To mi nevadilo, ájina byla jako vždycky úplně v pohodě ;)
Cestou ze školy kapalo, teď hřmělo, tak doufám, že nebude zítra pršet!
Jo a taťkovi včera přišly kytky, tak jsem musela trošku pomáhat, dneska prý bude přesazovat :/
Zítra jedeme na ten výlet (proto nesmí pršet :P), v pátek máme první tři nebo čtyři hodiny a pak jdeme po Brně. Domů se vrátím asi pozdě, a ještě chci jet k babičce na víkend, takže tady nebudu. A v neděli se budou slavit babiččiny sedmdesátiny ;)

Jak krásné odpoledne...

12. května 2008 v 20:25 | smajwinka |  květen 08
...Ne ve spárech fyziky (to až teď večer), ale ve spárech venkovního trajdání...
Po čtvrté hodině na mě zazvonila Ivča a šlo se. Protože si musela vyzvednout občanku, jely jsme autobusem dolů do Bystrce. Při čekání na autobus jsme zašli do toho květinářství, tentokrát tam nebyl ten chlap, co si mě pamatuje, ale nějaká ženská. Nic jsme nekoupily, jen prohlížely ;) No a pak už jel autobus. Dole jsme vystoupili a šli na radnici. Tak jsme tam v té "čekárně" seděli a čekali, a ani nevím proč, najednou jsem se začala smát, Ivča taky, tak jsme zadržovali smích obě. Asi to způsobilo to neuvěřitelný ticho tam :D A pak Ivča dostala občanku :) A šlo se na točenou zmrzku, měli pomeranč a citron, dala jsem si mix ;) Samozřejmě, že Ivča měla už zmrzku snězenou a já ji ještě pořád lízala :D Taky jsem ji rychle dojedla a šli jsme se podívat do květinářství v Javoru. Tam měli takovou svíčku jako bonboniéru :D To by se líbilo Vilémovi...:D Potom jsme šli do papírnictví. A tam začali nákupy...:D Potřebovala jsem obaly na kartičky, měli takový dobrý, tak jsem vzala hned čtyři. Taky mě tam zaujali lepící pásky, červená a zelená k sobě ohromě ladili, vzala jsem obě ;) :D A Ivča si všimla sešitu "namaluj si svůj sešit". Prostě normální školní sešit, akorát s bílou stránkou, na kterou si můžeš cokoliv nakreslit. No nekup to :D Hned jsem si jeden vzala ;) A Ivča taktéž :) Potom jsme jeli nahoru a Ivča byla ještě chvíli u mě. Kochala se mým pokojem ("pavučinou" na stěně, látkou na nástěnce, kytičkama na kolících, no prostě asi tak vším :D), jako zvířecí odbornice zhlídla Kima (i když osmáka nikdy neměla :D)...Potom jsme si zahráli ruletu a kecali o blbostech. Taky jsem se dozvěděla překvapivý věci o své bývalé třídě...A pak už Ivča musela jít...No krásný odpoledne. A nejvtipnější na tom je, že mě vyhnal taťka, volal mi, ať někomu napíšu...Jinak bych byla doma (u počítače :D). To se musí někdy zopakovat...
A navíc se těším i na zítra. Sice ráno vstávačka, ale taky shledání s Andreou :) Konečně budeme zase všichni tři :) Jupí :)
A zítřejší odpoledne bude taky super ;) Čeká mě totiž vyrábění :)

Dvojitý víkend...

12. května 2008 v 16:04 | smajwinka |  květen 08
...už bohužel skončil. Ćtvrtek, pátek mám zaznamenaný. Tak teď se vrhnout na ten zbytek ;)
V sobotu jsme jeli k babičce do Ústí, přijeli jsme tam asi po dvanáctý. Měli jsme oběd a po něm jsme dávali Klárce-sestřenici dárky. Ode mě dostala takovou vyrobenou panenku a od taťky harryho pottera. No, pak jsme ho hráli, aji ju to bavilo :D Ale říkala, že by se ty kartičky daly dobře vyměnit ve škole :D A Tomášek-bratranec chtěla hned taky hrát :D Taky jsem se dozvěděla, že sbírá nálepky, tak až přijede k nám, něco s ní vyměním :D Musím vyhrabat svoje starý album :D Taťkovi nějak nebylo nejlíp, a proto jsme jeli večer domů...:/
A včera taťka vařil :D Ale ne nějak závratně, jenom ojřál tortilly a omáčku uncle bens (fuj :/) se salámem k tomu :P Jinak jsem byla pořád na počítači a vyčistila Kimovi klec. Jó, Kime, Kime :( :'( ...
A dnešek. Jana tu byla na první dvě hodiny, pak šla k doktorce. No, snad se uzdraví už na stoprocent. Jinak se nic nedělo, nuda a nuda a nuda. Jo, zkoušela mě z chemie, brala to totiž shora dolů :/ Ale mám jedna, takže pohoda. O frájině radši ani nemluvim, ale přežila jsem...
Teď mě čeká fyzika, asi zítra píšem. Ráno o sedmi psát test! Děs!

Kdo jsem? -pátá kapitola, šestá kapitola

11. května 2008 v 16:33 | smajwinka |  kdo jsem?
Trochu jsem se vrátila k nedokončené povídce, ujasnila si, jak se bude vyvíjet a jak zkončí a napsala jsem dva další díly. Předchozí jsou tady.

Zcibulovatělí

11. května 2008 v 14:21 | smajwinka |  Zcibulovatělí
...

Photoalbum č.13/Náš Vilda :D

9. května 2008 v 17:42 | smajwinka |  °°fotky ze života
Už je to docela dávno, co "náš vilda" vznikl. Myslím, že to bylo letos v zimě, kdy napadla troška sněhu. V těláku jsme byli venku (oblečení normálně :D ne "tělocvikově") a za úkol jsme měli postavit sněhuláka. S Andreou jsme postavili Vildu ze sněhu ;) Pár fotek mám v mobilu, ale teď mi Andrea poslala jednu foťákovou co našla.
Hlášky:
Tělocvikář: "To je nějaký zvíře, ne?"
Andera: "Nó, jak se to vezme..."
---
Tělocvikář: "Teda co on to jedl, že má tak špinavou pusu?"
(To hnědý kolem pusy jsou vousy, ne zbytky jídla :D)
A ještě si pamatuju, že se ptal na jméno toho sněhuláka a my mu ho nechtěly říct. A jak jsme se při tom stavění smály :D A protože to bylo v úterý, kdy jsme měli tělák poslední hodinu, tak jsme po něm skákly si ho vyfotit mobilem. A druhej den jsme to ukázaly Janě ;) A Anička měla s sebou foťák, tak ho taky fotila. Ta fotka, co tu dávám je myslím její.
Divím se, že jsem si na to všechno tak detailně vzpoměla...
Ta podoba :D

Děravá taška :D

9. května 2008 v 17:31 | smajwinka |  květen 08
Vstávání ve čtvrt na jedenáct - ideální ;) Na oběd pizza ristorante čtyři druhy sýrů - moje oblíbená. Odpoledne sezení u počítače :D a nakupování potravin...
Asi po třetí jsem vyrazila do alberta, s sebou jsme si vzala dvě tašky, jednu větší a jednu menší. Ještě před albertem jsme se stavila v papírnictví pro kabelu na dárek pro babičku, úspěšně jsem pořídila takovou s kyticí na obrázku. Potom jsme teda nakoupila v albertu. Zaplatila jsem a s věcmi ve vozíku odjela pryč. Vytáhla jsem tašky, abych to tam mhoa naskládat. Řekla jsem si, že nejdřív dám věci do té větší. Tak jsem ji "otevřela" a čekal mě nemilé překvapení. Taška byla rozstřihnutá, aby se dala jakoby "rozložit", takže byla totálně nepoužitelná. Naštěstí se mi věci vešly do té jedné menší tašky. Naštěstí, jinak nevim co bych dělala.
Venku bylo krásně, začínám si na to letní počasí zvykat. Jen tak dál...
P.S.Zítra jedeme k babičce do Ústí a vracíme se až v neděli...
P.P.S. Je to pozdě, já vím. Ale přece jsem si vzpoměla :D! 1.5.2007 se ná mém blogu objevil první článek. Už je to rok. Strašně dlouhá doba...

Menší výlet s taťkou

8. května 2008 v 18:11 | smajwinka |  květen 08
Ááá, to jsem se prospala až do jedenácti. Z postele jsme se vyštrachala ve čtvrt na dvanáct. Následovala snídaně a po ní menší výlet spojený s obědem v restauraci.
Šli jsme dolů ke koním, k penzoinku s restaurací, ale tam vařili až od tří. Tak jsme teda šli do Žebětína. Tam jsme na náměsí zapadli do restaurace. Dala jsme si smžený sýr se šunkou a hranolkama a musela jsme i polívku. Oběd byl výtečný, ale na mě moc velká porce. Potom jsme šli k paní Dobré (tak se nejmenuje, tak jí říká Ivča a já to po ní převzala :D) na zmrzlinu. Dala jsem si její vynikající vanilkovou. Mňam :) Pak jsm šli zpátky kolem koní a podél potoka vrbovce jsme vylezli na štouračové, teda, bolely mě nohy. Nahoru domů jsme jeli autobusem, to bych už nezvádla.
Záhada:
Taťka říká, že u těch koní jsme byli jednou i s Gabčou.
Já říkám, že jsme tam s ní nebyli.
Co je pravda?
Jinak jsme se domů vrátili až ve čtyři. A zítra tady budu sama, jé :)

3 nepodstatné dny

7. května 2008 v 17:16 | smajwinka |  květen 08
Včera a předevčírem byli Jana i Andrea nemocný, takže přematrixováno :D Taky jsme si v pondělí kopupila novou flašku na pití a nešla mi otevřít, měla jsem z toho puchýř, naštěstí mě Anička zachránila a otevřela ji, nevim totiž, co bych dělala bez pití. Já a bez pití? To nejde dohromady :D Pondělní odpoldne jsme strávila na počítači, včerejší zase s babičkou, ukázala jsme jí fotky a jinak jsem se snažila něco vyrobit, ale nešlo to. A v těláku jsme šalalíovali (lezli na stěnu), já teda ne, protože mě to nebaví, nevylezu nahoru, mám hrozně jemnou kůži na dlaních, tak jsem hrála badminton s Míšou a Radkou (ty se tam pořád smáli) a dneska jsme ho hrála s Janou, protože dneska už přišla :) Jinak včera přepaodvka z konverzace :/ A dneska jsme se dozvěděli tu frájinu, kterou jsme psali v pondělí. 3/3 :( >:( Kdyby nám dala trochu víc času, tak jsem si to stihla i zkontrolovat, a nemuselo to dopadnout takhle. Jenže to ona ne. Fakt jsme si to ani nemohla zkontrolovat, trochu se nad tím zamyslet. Jako já vim, že v záporu je jenom de, jenže tam jak nebyl čas, jsme ti to neuvědomila hned a nemohla si to ani zkontrolovat. Kdyby byl čas, došlo by mi to. A třeba jsem nevěděla jedno slovíčko a kvůli tomu, že nebyl čas, jsem ani nemohla zapřemýšlet jak se to řekne. No prostě děs. Ta učitelka = :-! Jinak se nic nedělo, teď jsme na počítači. Ještě toho chci tolik udělat, vlastně vyrobit :D Nic se mi nechce psát, snad jen, ještě, že je už volno ;)
Dodatek z 8.5.:
Ještě jsem zapoměla na jednu důležitou věc. Včera maturanti vybírali penízky :D Potkala jsme je u Alberta, tomu jsme se vyhla a před školou jsme se prokličkovala, takže jsme do školy přišla bez úhony. Jana ne, ta měla srdíčka na tváři, tak si je pak smývala a moc to nešlo. Ale v hodině k nám přišli, postříkali takovou smrdící voňavkou :D Byli dvakrát, v češtině jedni a v biošce druzí. :D