Červen 2008

Film, Zoo, Vysvědčení a Prázdniny

28. června 2008 v 19:19 | smajwinka |  červen 08
Film+Zoo-čtvrtek
Dívali jsme se na film, jehož jméno neznám. Nebavil mě. V jedenáct film skončil, tak jsme si mysleli, že půjdeme domů. Ale naše "milá" ředitelka nařídila, že všichni musí ve škole zůstat až do půl jedné. Krásné překvapení v předpoledním školním dni. Proto jsme se dívali na začátek dalšího filmu, konec jsme už nestihli. A o půl jedné jsme mohli konečně domů.
Odpoledne jsem byla s Ivčou v Zoo, bylo to neplánovaný, takže mě bolely večer nohy, protože jsem měla blbý boty. Zoo jsme prošli snad celou. Ivča mě pozvala, protože měla v květnu narozky, takže jakoby oslava. Taky jsem Ivči dala dárek ;) Malá vlčata jsme neviděli, ale medvídky jo, už vyrostli :O
Vysvědčení-pátek
Měli jsme opět na devátou (v čt také). Ještě jsme řešili nějaký věci (mimochodem: index si letos necháváme, já tu ředitelku nechápu) a pak dostali vysvědčení (mám samý). Zkontrolovali se skříňky a mohlo se jít domů. Andrea teda musela domů, ale my s Janou jsme šli do Žebětína, že si dáme u paní dobré zmrzlinu. Ona u ní ještě nebyla. Bohužel, paní dobrá měla zavřeno, otvírá až od jedný. Tak jsme si koupili normální zmrzku v obchodě. A viděli jsme spostu cyklistů, ozzyů :D Ale ozzy tam nebyl. Jak jsme zmrzku snědli, rozloučili jsme se a jeli jsme domů. A začaly nám prázdniny.
První prázdninový den-sobota
První prázdinový den jsem strávila doma s babičkou z Ústí, přijela k nám vlakem. Měla narozeniny, proto jsme jí daly dárky ;) Když babička odcházela, šli jsme ven k novým barákům. V jednom, co je už skoro dostavěný, bylo otevřeno, tak jsem hned vklouzla dovnitř a prozkoumala jakej mají výtah. Krásně velkej a moderní. To není jak ten náš ;)
A tak jsou tady prázdniny. Dva měsíce volna :). Super ;). Pořádně si je užijte!

Pernštejn a Harry Potter

25. června 2008 v 12:34 | smajwinka |  červen 08
Výlet na Pernštejn...
...mě zklamal, myslela jsem, že bude lepší, loni to bylo super. Letos nic moc. Prostě jsme šli na Pernštejn, hodinu byla prohlídka s kecáním-nuda. Pak jsme tam chvíli poseděli a šli dolů na autobus. Tam jsme na něj čekali asi hodinu. Jeli jsme do Tišnova, tam jsme se prošli a jeli domů. Nic moc zajímavýho, nebylo co dělat. To Kroměříž byla lepší ;) Ten Pernštejn je spíš jenom na dopoledne a ne na celej den. Jinak mám aspoň pár fotek hradu a turistickou známku Pernštejna, V Tišnově jsem nemohla najít obchod, kde by měli turistickou známku :I
Harry Potter Day
Tak zněl název projektu, který jsme si zvolili na dnešní den. Probíhalo to v akvárku /kde jsou mimochodem moc pohodlný židle, takže mi dlouhý sezení nevadilo ;)/ Dívali jsme se nejdřív na Harry Potter a kámen mudrců, bylo to s anglickýma titulkama, ale kupodivu jsem tomu jakž takž rozuměla, ten film jsem viděla snad stokrát :D Pak jsme vyplňovali kvízy založený na filmu a nakonec nám pustili nahrávku z 7.dílu, prostě kecání, ktrýmu jsem nerozuměla. To jeidný byla nuda :I Skončili jsme brzo, asi po jedenácté, domů jsem přišla v dvanáct a byla tady ještě mamka. Teď šla pro Gabču ;) Odpoledne mě čekají Ztraceni a výroba takovýho "obrazu" na zeď ;)

Cizelování :D

23. června 2008 v 16:28 | smajwinka |  červen 08
Pátek
Měli jsme poslední frájinu-byli jsme zase venku a Andrea tam za nama musela jít s třídnicí-měla službu :D Hráli jsme zase tu blbou hru s míčkem a pak tichou poštu...
V občance se nic nedělo. Potom byla poslední fyzika, vyměnili jsme si třídu a byli jsme v učebně, kde jsme se dívali na film. Nuda, dělala jsem si matrix. Ale pár hlášek bylo ;) V matice jsme hráli Kenta ;)
V dějáku jsme nejdřív dělali cosi s učebkou, to se učitelka naštvala, že ji nikdo nemá, a tak jsme všichni museli do skříňky. My mysleli, že se na video budeme dívat celou hodinu. Pak jsme se tda konečně dívali na video, docela zajímavý, koukala jsem se.
Výtvarka, to jsme hráli karty, pak i Kenta ;)
Odpoledne nevím co jsem dělala.
Sobota
Večer jsem vyrobila dárek pro janu a Andreu, přívěšek s kytkama, ten co mám i já ;) Jinak válení, poflakování, vedro :-! a večer procházka :!
Neděle
Taky válení a tak. S taťkou a Gabčou jsem hrála hru, kterou jsem kdysi vyrobila. A hráli jsme tops kostkou, kterou vyrobil taťka.
Pondělí
Tak dneska nám začal projektový týden. Já a Jana jsme měli to cizelování. Nejdřív jsme čekali asi 45 minut na Svratecké, než se uráčil Vilda přijít, i Robůtka měl s sebou, i když nám Vilda řekl, že Robůtek tady bude čekat taky. Na celé exkurzi jsme byli 4 + dva učitelé :D Jak tak jdeme, tak kolem nás cukrárna, Vilda se hned díval, kdy mají otevřeno ;) To cizelování bylo v nějaké bývalé kotelně u paneláku, nějakej chlap tam cosi kecal, nuda!!! Ale skončili jsme dřív, už v 11. Ještě že tak. Potom jsme šli čekat na Andreu, která jakoby nebyla ve škole, šla k zubaři. Tak jsme šli k té Svratecké a Vilda: "Dáme si zmrzlinu." My: "Nééé." Tak Vilda šel a my tam čekali na Andreu. jak šel k šalině, tak jsme do té cukrárny hned zalezly my :D Dali jsme si zmrzku a šli jsme k zastávce trolejáku a tam seděli u stromu. A co nevidíme, Vilda se blíží směrem k nám. Tak jsme tu zmrzku schovali jakoby k nohám, ale Vilda šel kolem nás se slovy: "Tak se vidíme už potřetí." Tu zmrzku určitě viděl :D :D Pak už přišla Andrea a šli jsme do pizzérky. Mňam, ta pizza byla, já měla 4 druhy sýrů ;) Mohli jsme tam strávit asi hodinku a pak jsme šli domů. Já se cestou ještě stavovala v javoru, kde jsem koupila v květinářství takovou krásnou oranžovo-žluto-bílou ozdobu do vázy ;) Ještě sehnat světle modrou vázu.
Zítra jdeme na výlet, tak snad nebude takový vedro...

Školní nicnedělání

19. června 2008 v 16:34 | smajwinka |  červen 08
Ráno jsem měla sraz s Ivčou a u konečné jsem se s ní rozloučila, čekala tady na mě Jana s Andreou a šli jsme do školy. Malej nikde :/
V češtině nás rozdělila na skupiny (tak, že jsme já, Jana a Andrea nebyli spolu :/) a hráli tu hru co včera, já musela slovně popisovat :P Ale vylosovala jsem si dopravní nehodu, naštěstí. Popisování mě nebavilo, ale dívání jak ostatní kreslí nebo předvádí pantomimicky byla sranda :D
V matice jsme hráli ještě se Sylvou karty, Kenta. Super hra ;) Vilda tam cosi počítal na tabuli ještě s nějakým spolužákem.
V infošce jsme nedělali nic, Jana a Andrea za mnou přišli, protože jejich půlka šla fandit vn na fobal a ony nechtěly. Tak jsme hráli na pc minigolf a přčetli si Janinu skvělou povídku ;) :D
V zemáku jsme hráli hru Beru si s sebou např. svetr, ostatní vždycky opakujou tu věc a přidají další :P Moc mě to nebavilo,...
O volný jsem povytahovala učebky, pár jich vygumovala a slepila a sundala z nich obaly. Všecko gumovat a lepit nebudu...
Pak jsme měli ájinu a byli jsme spojení. Všichni šli ven fandit, my byli u skříněk a dělali si v nich pořádek a pak jsme se šli ven fotit. Potom jsme šli na oběd, asi deset minut před zvoněním ;)
V hudebce jsme hráli na začátku Kenta a pak se nudili, Robůtek se snažil říkat něco o flamengu, já dělala Matrix.
Po škole jsme šli s Janou a Andreou k albertu, tam Andrea už šla a my s Janou jsme šli vybrat hrnek pro Selátko, kupujeme ho všechny tři dohromady. Tak jsme vybrali, dala nám k tomu i krabici, tu budu muset vylepšit. A mamka byla u Alberta, takže jsem měla odvoz až domů.
Ztraceny jsem nestihla celý, ale nevadí. Dopoledne byla mamka V Ikey, otvírali nový patro. Mamka byla mezi první stovkou zákazníků a tak dostala zadarmo takový to Ikeácký srdce. A já mám takovýho toho malýho plyšáčka, co je tam vždycky mívají ;)
Tak a teď ještě ta krabice, musim ji oblebit balícím papírem.
Zítra bude v pohodě den, v matic zas karty, to se těšim ;) A výtvarka bude, to budeme určitě zase taky hrát :D

Hlášky Selátka

18. června 2008 v 19:14 | smajwinka |  °°majitelka blogu
Hlášky Selátka. Pár jich tady už mám na blogu v denních článcích, ale tady jsou všechny pohromadě. ;)

Poslední týden "učení"

18. června 2008 v 18:06 | smajwinka |  červen 08
Tak tu máme poslední týden učení neučení, někdy se učíme, někdy ne ;)
Pondělí
Asi se nic extra nestalo, když si nevzpomínám. V zemáku nás pustila o něco dřív.
Úterý
Posledně na sedmou v tomto školním roce :D A předposlední fyzika se Selátkem :O Byla jedna hláška, dám později ;) V konverzaci prezentace, já kecala (jen kecala) o ratatouille, nakonec mám na výzo jedničku. A tělák byl super. Všichni hráli fotbal, Mánička ale v tělocvičně nehlídal a tak jsem seděla s Andreou (necvičila) na lavičce a nic nedělala. Celou hodinu ;)
V úterý odpoledne jsme šli s Janou a Andreou na oslavu jedné naší spolužačky. Kupodivu nás pozvala :O Ale odešli jsme brzo, nebavilo nás to tam.
Na večeři byli jahodový knedlíky :D (už zase)
Středa-dnes
V češtině jsme hráli hru aktivity, vylosovali jsme si každý jedno slovo a museli ho popsat, v druhým kole předvést pantomimou a potom i nakreslit (pokaždý bylo slovo jiný). Já kreslila, naštěstí jsem měla slovo kraslice ;)
V biologii naposledy zkoušela ty, co si chtěly opravit známku a pak jsme šli ven, určovat kytky, to byla nuda.
Ve frájině jsme první čtvrthodinu byli sami, učitelka nikde, tak pro ni někdo nakonec přišel. Hrálo se francouzsky "Co si myslím" (myslím si slovo, ostatní hádaj, odpovídám ano, ne). Já teda jen seděla a dělala si matrix :D
Na chemii jsme měli supl Robotka. Tak tam donsl jakýsi pohádky v španělštině a to nám pustil. Nevadí, že u nás se španělštinu nikdo neučí. S Janou a Andreou jsme hráli karty, televize byla jen kulisa :D A stejně se to k konci sekalo. Robotek k tomu vždycky přišel a spravil to a po chvíli se to zase vyplo. A jak donesl ty pohádky, tak se Jana začala smát a on přišel k její lavici a řekl něco jako "Čemu se smějete" (nevim, jak to znělo přesně).
V těláku někteří hráli fotbal, někteří něco jinýho a já pétanque. No, šlo mi to, i když jsem to hrála podruhý v životě.
V ájině nás tam byla polovina, ostatní soutěžili ve fotbale. Dělali jsme písničku.
Odpoledne Ztraceni a taky jsem hrála s Gabčou karty ;)
A cestou domů jsem potkala Mílu (šla k Mirce), tak jsem šla kousek s ní :)
P.S. (20:41) Právě se z okna díváme na srnku. Už se zase objevila za naším domem. Teď je ale extrémě blízko, u chodníku co je za domem. Divím se, že šla tak blízko k domu. Po tom chodníku sice chodí lidi málo, ale i tak. Možná by ji i Marge mohla vidět z okna...

Co se dělo...

15. června 2008 v 21:38 | smajwinka |  červen 08
Úterý, středa nic zvláštího, když si na nic nepamatuju. Asi to byli normální dny, jako vždycky. Akorát Andrea nebyla až do čtvrtku ve škole, nemocná. Čtvrtek, to tam nebyla ani Jana, šla se ségrou na státnice. A já udělala super objev. Úplnou náhodou jsem zjistila, kde má Malej skříňku :O :D
V pátek.... ve frájině uzavřela známky a byli jsme venku. Občanka ok, fyzika normálka. Tuto a minulou fyziku jsme si zapisovali všechny hlášky co fyzikář řekl, a že jich bylo :D Někdy je sem dám. V matice jsme psali test. Vůbec jsem se na to nedívala, ale jako dobrý. Když jsem to vypočítala, tak jsem začla počítat jeden příklad z béčka pro Andreu, protože si s nim nevěděla rady a ona musí mít jedničku, jedna jí chybí, aby měla za jedna na výzo. Tak to bude asi mít dobře. Jak jsem počítala to její, bylo asi pět minut před zvoněním, tak Vilda tam cosi mlel a my s Janou zjistili, že jsme ten náš příklad počítali asi blbě. Tak jsme z toho dostali záchvat smíchu, to jsem se musela tak smát :D :D :D :D Škoda, že příští rok budu o tohle ochuzená...
A ve výtvarce jsme to dodělali a Vilda na tu Janinu husu: "Já myslel, že na konci z ní bude pečínka, že se bude měnit v pečínku. Nechceš to ze srandy překreslit?" Nojo, Vilda a jídlo :D
Včera jsme byli na zahradě a dneska slavit babiččiny narozky i s mamkou a Gabčou. V restauraci jsem si dala novinku, filé. Bylo dobrý, ale bylo toho hrozně moc :P
Co říkáte na objednání pizzy do školy?

Nákupy ve městě

9. června 2008 v 18:21 | smajwinka |  červen 08
I když jsme měli volno, vstávala jsem v osm. Šli jsme totiž s mamkou nakupovat a vyřídit pas. Teď jsou nějaký biometrický pasy a fotí na místě :O To trvalo, než byla ta fotka dobrá, pořád posuň hlavu, natoč se atd. :D Pak začali nákupy ;) Mám nový papuče, bílou sukni (když uschne, vezmu si ji zítra do školy, se těším ;)) a plavky. Snad se ty plavky neroztáhnou, aby mi nebyli velký :D to nesmějí!
Po nákupech jsme jeli pro Gabču a domů, cestou jsme se stavovali v Javoru v albertu, a v oblečení jsme koupili ty plavky. Pizza ristorante 4 druhy sýrů na oběd byla výborná.
A taky jsem se dívala na Ztraceni ;) To mi připomíná, že se musim podívat na 11 díl, třetí série, ten jsem ještě neviděla...Možná ve středu, Gabča totiž jede se školou do Olomouce ;)

Třídenní víkend

8. června 2008 v 13:23 | smajwinka |  červen 08
V pondělí je u nás ve škole stávka, což je super ;) :)
Ve čtvrtek jsme šli s ozzym ven, dělali jsme si co jsme chtěli. V ájině jsme potom byli taky venku, to jsme se už učili. Jinak byla po sto letech hudebka :O Příští rok bez hudebky, to bude super ;)
V pátek se nic nedělo, byla po sto letech výtvarka a já skoro dokreslila obrázek.
Jo a ve čtvrtek v matice, Vilda zase přišel se slovy: "Já jsem s vama skončil. Všichni opisujete a máte pětky." To jak jsme psali ten test. Vždycky, když něco píšem, tak další hodinu pak příde, celej rozčilenej, že nic neumíme. Ale já měla jedničku :O :D
Včera jsme byli na zahradě....
Tobíšek, Ivčin pejsek, je už v nebíčku :( Vyskočil z náruče a hlavou narazil na obrubník. Měl otřes mozku. Pak se ještě zjistilo, že mu chybí třičtvrtě lebky. Chudáček :( ... Chudák Ivča, v den, kdy ho dali uspat, má svátek :(

4.červa

4. června 2008 v 20:28 | smajwinka |  červen 08
Pro mě je dneska 4.červa. Takhle jsem napsala datum v češtině. No fakt :D :D Ten hmyz... :D
(Zítra máme na supl toho, jehož jméno nesmíme vyslovit /nová přezdívka/. To bude :D :D :D)
A dneska jsme měli místo těláku fyziku, no nuda a nuda, sem tam nějaká vtipná hláška, kterou si však nepamatuju :D Tak nic :D
A o volný (po sto letech byla volná :O) jsme hráli karty, sedmu. Stihli jsme jenom jednu hru.
Odpoledne lilo, a my v tom dešti s mamkou a ségrou šli na radnici vyřídit pas. Jenže tam jsme se dozvěděli, že tam pasy nedělají. (Už jsem z té frájiny zblblá, napsala jsem "passy" místo pasy (passy-podobný jako passé/ Teda teda). To naštve.
Večer se doufám podívám na ohňostroje.
...

Minigolf

2. června 2008 v 18:55 | smajwinka |  červen 08
Když jsem psala titulek, tak jsem napsala omylem minogolf :D
Ranní vstávání nesnášim. Kupodivu jsem všecko zvládla brzo a tak jsem přišla na sraz s Ivčou dřív. Ještě tam nebyla, tak jsem se prošla k jejímu baráku ;) Cestou do školy mi Ivča vylíčila jejich pobyt ve Francii, jé to se měla. A já od ní dostala dárek! Nádherný přívěšek eiffelovky a stejně krásný těžítko s eiffelovkou a obrázkama dalších francouzských památek. :) :) To jsem měla radost.
Ve škole se nic nedělo. Čj nuda, děják referát s Andreou, chemie nuda. V ájině jsme se dozvěděli, že asi nakonec do té Anglie v září pojedeme. No těším se ;) Snad to nekrachne podruhý. O frájině radši ani nemluvit! :-! Nemám ji ráda, s tou naší učitelkou ne. V zemáku jsme psali test na slepou mapu čr, tak to nějak dopadne ;) Ale učitelka byla pěkně podrazácká. Minule nám říkala, že to bude jen z těch krajů co jsm probrali, ještě nám řekla stránky v učebnici. A teď si tam klidně dá i něco co je na úplně jiným konci čr. Tss :/ Je to od ní sprostý...
Odpoledne jsem byla s Marge a Bulletkou na minigolfu tady na přehradě. Bylo to super, kupodivu jsme vyhrála. Jak jsem to jenom udělala? :O Ale bylo to krásný, mám ráda takovýhle akční odpoledne všedních dnů :*
Večer budou ohňostroje-japonci, tak snad se budu moct dívat zase v balkónu v osmičce. Sice mám zítra na sedmou, ale doufám, že vstanu :D

Všecko je zase v normálu ;)

1. června 2008 v 21:19 | smajwinka |  červen 08
Z té bábovky měla mamka fakt ohromnou radost. Nejdřív mně ani nevěřila, že jsem ji pekla. Takže jsem měla velkou radost, že mamka má radost. A Gabča byla samozřejmě taky překvapená a byla ráda. Bábovku jsme už snědli, tak byla dobrá :) Teda, jak jsem to udělala? Ale jsem nakonec moc ráda, že jsem se odhodlala udělat takovýhle překvápko. Mamka byl ták překvapená ;)
Jinak je všechno zase jako dřív. S Gabčou se už zase hádáme a pošťuchujeme. Jen v pátek večer jsme to vydržely bez hádání :D Bez toho by to nebylo ono :D
Včera jsme byli na obědě v žebětíně. Už zase. Chci měsíc s restaurací pauzu. Dala jsem si tam teda něco jinýho než smažený sýr, ale ten by byl lepší. V restauracích prostě smažák, když už tak kuřecí řízek, ničemu jinýmu nevěřim. Jo a ještě sladký jídla se dají. Ale ten smažák je tradice, ten si dávám prostě vždycky.
A pak jsme si dali zmrzku u paní dobré. Mňam, ta její vanilková je prostě vynikající ;)
Důkaz našeho hádání s Gabčou je, že jsme si chtěli zahrát carcasonne. Ale! Já chtěla s jedním rozšířením, ona bez něj. Tak jsme ho nehráli vůbec :D A místo toho jsme hráli harryho pottera ve třech :D
Jak bylo to vedro, tak jsme ani nikde nebyli, naštěstí. Jen si koupit zmrzku :)
Ani jsem si neuvědomila, že je dnes Den dětí. Že je červen. To letí :O Přišla jsem na to u večeře.
Těšim se na zítra na minigolf, akorát budu muset být doma už v půl sedmý, neuvědomila jsem si totiž, že je nějaká schůze a mamka na ní jde, proto musim hlídat Gabču. Taťka hraje v pondělí fotbal...
Jo a taky jsme se včera dívali na ohňostroje. Ale z domu, ne z našeho bytu, ale z chodby z osmýho patra z balkónu. Bylo to vidět docela dobře, až na ty malý ohňostrůjky. Belgičané to měli o hodně lepší než Češi ;) To se dalo čekat :D
Jé, a zítra zase vstávat. Já dneska vstávala v jedenáct, jak to zvládnu? :D