Srpen 2008

Z Mallorky zpátky do školy :(

31. srpna 2008 v 19:22 | smajwinka |  srpen 08
Tak včera jsem se vrátila. Unavená a ospalá. Jak by ne, když jsem vstávala o půl třetí ráno/v noci. Proto jsem taky šla odpoledne spát a vzbudila jsem se až někdy kolem půl páté :D
Mallorka byla super, všechno jsem si podrobně zapisovala, tak až bude čas, udělám malou fotoreportáž.
Nejnáročnější byl ten odjezd. Po půl sedmé jsme odlítali a do Brna přiletěli po deváté.
Nejkrásnější byl vzlet. Seděla jsem u okna-co víc si přát. Viděla jsem zhora prakticky celou Mallorku. Koukla jsem na jednu stranu - tam záliv Palma, koukla na druhou - tam záliv Alcúdia (Tam jsme byli loni). Také jsem viděla Sa Comu, kde jsme byli teď, vedlejší pláž v S´Illotu a Canyamel - tady jsme byli před lety i s Gabčou. Celá Mallorka jako na dlani. Krásný pohled. Proto se mi taky zdá, že je Mallorka docela malá. A taky bylo pěkný, vidět ten osvětlený záliv Palmy.
Svoje přání vidět Bystrc z vrchu jsem si nesplnila, ale za to jsem viděla Mallorku. Takže mi to vůbec nevadí. Ten pohled na Mallorku byl úžasný...
Dneska se smiřuju s tím, že je poslední den prázdnin. Zítra se těším na Janu a Andreu (mám pro ně malý dárek - propisku), ale jinak není na co se těšit. Ještě jen na srandu o přestávkách a snad i v některých hodinách. A na Anglii. Jó, tam se těším. Už mám dokonce napsanej i seznam, co si vzít :D Abych na nic nezapoměla.
A dneska jsou noví Ztraceni, tak snad mi je taťka nahraje, abych se na ně mohla zítra podívat. Už jsem je sice viděla, ale jen s titulkama. Česky, to je něco jinýho ;)
Tak doufám, že ten týden uběhne rychle a už se budu radovat z Anglie. A ten týden tam musí uběhnout co nejpomaleji :D

Zítra odlétáme ...

15. srpna 2008 v 14:35 | smajwinka |  srpen 08
Já a taťka směr Španělsko. Z té cesty se těším akorát na to letadlo. Už jsem i téměř nachystaná (nachystaný věci sbalím později).
Jsem zvědavá, jak tam bude, jaký to tam bude. Tentokrát budeme mít i poprvé obědy. Mňam, na dovolených vždycky vaří výborně :)
Vrátím se 30.8. Jeden den na regeneraci a pak :( Zase do školy. Ten týden bude plný shánění učebnic (už budeme mít svoje učebky), bundy, bot a jiných věcí do školy či Anglie. Doufám, že všechno stihnu, abych mohla vyrazit do Anglie. 6.9. Super :)
Kdy se znovu dostanu na počítač, netuším. Možná, že až přijedu ze Španělska, bude ten týden čas. Možná, že až po Anglii. Možná, že nikdy (Tuhle variantu ale vylučuju :D).
Chtěla bych z letadla vidět Bystrc. Je jedno, jestli při odletu či příletu. Jednou jsem ji viděla při příletu. A chci zase ;)
Užijte si těch posledních 14 dní :)

Minigolf s Janou

14. srpna 2008 v 21:33 | smajwinka |  srpen 08
Dneska odpoledne jsem byla na minigolfu s Janou (Andrea je na dovolené). Na tom, kde bylo minule zavřeno. Tentokrát měli otevřeno. Uf :D Teda, na přehradě je to lepší. Lepší hokejky (nebo jak se to jmenuje), víc míčků. Tady byli zase lavičky, ale i tak. S těma hokejkama se prostě hrálo blbě :D A prohrála jsem asi o dva údery :D A taky mají divný papírky, ne jeden s několikati kolonkama pro hráče, ale pro každýho hráče vlastní papírek :D
Potom jsme se prošli až na Českou k Vágnerovi. V papírnictví jsem si koupila plno věcí (několik zvýrazňovačů a tenkých fixek /z toho jedna nepíše, jak jsem zjistila doma - nj, já :D - ale v obchodě jsem ji zkoušela, a psala - myslím -/). Nakonec jsme si dali zmrzlinu (příchuť Tiramisu doporučuju :) a jeli domů.
(A naše dějepisářka mně pronásledovala! Nejen, že se mnou jela šalinou tam, ale objevila se i na zastávce, když jsme jeli s Janou domů :D)
(A cestou tam jsem jela Adélkou až k Vozovně :)
No, jinak od pondělka do dneška se nic nedělo. Na tom minigolfu s Ivčou jsem nakonec nebyla. Seděla jsem doma, četla si (Akademie Point Blanc, to bylo napínavý, někdy o tom napíšu) a tak různě. Dívali jsme se tady u nás s mamkou na bundu, ale žádnou jsme nesehnali. Co budu v té Anglii dělat? :D
Zítra budu balit, balit a balit. A v sobotu do Španělska. Letadlem. Nejlepším dopravním prostředkem. Suprový to bylo, když jsme jednou prolítávali mrakama :) Všude bílo a mírný třepání :D

Nákupy :) ( a sobotní vzpomínky)

11. srpna 2008 v 11:21 | smajwinka |  srpen 08
Tak včera jsme byli nakupovat v Králově poli v obchodním centru. Chtěla jsem batoh, botasky, bundu a kdyžtak i nějaký kalhoty. Z toho všho mám jen batoh. A ten co jsem chtěla, v Tescu ho měli. Je krásnej ;) Teď už můžu do školy :D Ale ne že bych chtěla ;) Boty jsme žádný nevybrali (Proč nemají ty hnědý, co jsem měla, v mým čísle?) a na to ostatní jsme se ani nedívali. Ještě mám taky ubrousky na obličej (až pojedu autobusem do Anglie)...
Ten batoj je fakt pěknej, snad mi vydrží dýl...
Vymyslela jsem, co budu kreslit :) Jak jsou vždycky takový ty leporela jako suvenýry, tak z nich se pokusím nějakej obrázek nakreslit :D Uvidíme jak to půjde :P
Dneska jsem vytáhla ty olejový pastely, co mám, a zjistila jsem, že jsou od značky Pentel :d To je objev :D S něma bych taky mohla něco nakreslit, jsou jaksi nepoužívaný (až na jednu, co je zlomená :D)
A jak jsem byla v sobotu venku s Ivčou, tak potom večer jsem vytáhla všechny ty papírky, který jsme si psali. (a dokonce i kromě dopisků tam mám kdo?co dělal? proč? atd.) Je toho málo, některý dopisky jsem si psala i s Eliškou. Taky jsem si četla ten komiks s bárbí a básničku, co jsme s Ivčou skládali. A našla jsem příběh, který jsme spolu psali. Ani jsem nevěděla, že ho tam mám. Wow :D Ještě jsem si taky četla deník z výletu v sedmičce. A znovu jsem objevila něco, na co jsem zapomněla. Prý tragédi :D :D :D
(Kdyby se mi chtělo, mohla bych si to všechno opsat ... Nojo, kdyby se mi chtělo :D)
Dneska se těším na Ztraceny (Je tam speciál, který jsem neviděla!) :D

Nádherný odpoledne

9. srpna 2008 v 19:41 | smajwinka |  srpen 08
Kolem čtvrté jsem se stavila pro Ivču a šli jsme ven s Ozzym. Je krásnej a roztomilej. Fakt! A moc!
Fotka od Ivči.
Ťuťu ňuňu, že? :D
S Ozzym jsme se prošli pod Ivčiným barákem a kolem půl šesté jsme ho vzali domů. Podívala jsem se na jeho pelíšek a Ivčin pokoj, potom jsme šli ven už bez něj. V albertu jsme si koupili brambůrky a kofolu a u Maxu u fontánky jedli a vzpomínali ;) Krása :)
Jak jsme hrávali "Zem" na lentilce, na rampě...Jak jsme hrávali takovou hru na fontánce u lentilky...Školní výlety, jak učitel odstrkoval mrtvý ryby, abysme se tam ve vodě mohli koupat...Školy v přírodě a záhadný světlo :D Ve škole ty akce braní propisek :) Je toho moc :)
Ještě mám schovaných pár dopisků, které jsme si s Ivčou psali v hodinách. Musím se na ně někdy podívat. A teď jsem si vzpomněla, že mám i jeden komiks (který jsem kreslila já), v němž hraje Bárbína a jeden náš spolužák. Budu to muset vytáhnout a Ivči ukázat, ať se zasmějeme :D
A příští týden půjdeme možná na minigolf. Až na Lesnou (Mám tam babičku a ani nevím, že tam minigolf je. Stydím se :D). Doufám, že to vyjde :) Pokud ano, vezmu ty všechny papírky s sebou. Abysme měli v šalině co dělat. Snad si na to vzpomenu :)
Za dnešní odpoledne jsem moc ráda. Hodně moc :)

Lake Of Tears

9. srpna 2008 v 15:14 | smajwinka |  °°muzika & filmy
Opět skupina, na kterou jsem přišla díky Janě. Z jejich repertoáru se mi ovšem líbí jen dvě CD (Neonai a Blackbrickroad). Ta ostatní už nejsou tak dobrá, z nich mám vybráno jen pár písní.

Stormbreaker

9. srpna 2008 v 14:09 | smajwinka |  °°knížky
Nově jsem založila další rubriku. Budu si do ní zapisovat všechny knížky, které jsem si půjčila z knihovny. Ty, co mám doma, zapisovat nebudu. Chci jen, abych veděla, jaké knížky si můžu půjčit znovu ;)
Ta první se jmenuje Stormbreaker. Napsal ji Anthony Horowitz.
Tato knížka na mně působí dojmem, že se spíš pro kluky :D Což mi nevadí, krásně jsem si početla :) Je to špionážní román, hlavní hrdina se jmenuje Alex Rider. Samozřejmě, že ta nejlepší část byla uprostřed a dále :D Ke konci mně překvapilo, že se ještě něco děje, když už jsem nic nečekala. A dokonce mi přišla jedna část vtipná, i když to vtipný vůbec není :P
"Zabil jste Iana Ridera." ..... "Zabíjím hodně lidí." :D :D No, že to není vtipný?
Těším se na další díl, který jsem si půjčila. Závěr této knihy je totiž dost překvapující, a tak jsem zvědává, jak se to vyvine...

Domácí pohoda

8. srpna 2008 v 17:03 | smajwinka |  srpen 08
Asi kolem šesté ráno jsem se vzbudila bouřkou :)
Jinak dopoledne k nám přišla babička (pro mě bylo ráno :D), obědvala u nás a pak nám upekla buchtu s rybízem, který přivezla.
Po obědě jsem se uchýlila do ložnice s knížkou, jedině tam byl(o) chladno (ek :D)
Odpoledne jsem chtěla jít ven s Ivčou a konečně vidět jejího Ozzyho (psa), ale počasí nám nepřálo. Když už se konečně spojíme přes icq, tak musí začít obr liják a musí bejt fakt hnusně. Ani bouřka nebyla. Když už, tak už. Měla aspoň být pořádná bouřka! Snad nám to vyjde zítra. Já Ivču neviděla od konce školního roku!
Nemohla jsem se nedívat na moje Ztraceny :D Poslední díl druhé sezóny. Už chci ty nový díly :D
To volno tak letí, až to není možný. Co takhle ještě jeden měsíc prázdnin navíc? :)
Jinak teď hledám další skupiny, co bych si mohla dát do mobilní mp3. Ta cesta do Anglie bude dlouhá ... A co jinýho dělat v autobuse než poslouchat? :P

Bowling v Komíně

7. srpna 2008 v 19:18 | smajwinka |  srpen 08
Dopoledne jsem ještě musela jít nakoupit do Alberta, naštěstí jsem jela tam i zpátky autobusem :)
A odpoledne jsme byli s Janou a Andreou na bowlingu v Komíně. Andrea nás pozvala. Hrály jsme hodinu, dvakrát vyhrála Jana, já byla poslední a potom jsme stihly jen kousíček nové hry, a to jsme na tom byli s Janou stejně. (a včera ten minigolf vyhrála Jana :) Bylo to super :)
Cestou domů jsem se ještě stavila v knihovně a půjčila jsem si dvě knížky na dovolenou, příští týden tam teda už nepůjdu (jak jsem plánovala).
Teď si užívám toho, že jsem nemusela jít na procházku. Ale budu si muset s taťkou zahrát Harryho Pottera :D
Škoda, že už se do konce prázdnin s Andreou neuvidím. Ona přijede z dovolené a já na ni odjedu. Jenom s Janou se příští týden možná uvidím. Možná.
Zítra budu doma, a o víkendu půjdeme snad koupit ten batoh ;)

Poets Of The Fall

7. srpna 2008 v 13:10 | smajwinka |  °°muzika & filmy
Rozhodla jsem se napsat o mé další oblíbené skupině. Znám ji především díky Janě. V Česku nejsou moc známí, ale pár lidí o nich určitě ví :)

Výlet parníkem a piknik :)

6. srpna 2008 v 20:17 | smajwinka |  srpen 08
Tak dneska jsem se po delší době znovu setkala s Janou a Andreou. Jely jsme parníkem k Rokli, tam pobyly něco přes hodinu, a potom jsme se vrátili zase lodí na přístaviště. Piknik byl malý, ale skvělý. Jana donesla toasty, tak jsme měli každá jeden, plus takový ty bonbóny Tutti Frutti (Ty jsem si nechala na doma a už jsou snězený :D). Andrea vzala pití a brambůrky (ty jsme ale vůbec neotevřely :D) a já tu svoji bábovku. Brala jsem ji skoro celou, ale ani půlka se nesnědla. Tss :D Ale je výborná, teď ji jím :D Projížďka parníkem byl takovej trénink na trajekt do Anglie :D Až na tu vodu, je zelená a pořád zelená.
Potom jsem holky pozvala na minigolf, tak jsme hrály asi hodinu a čtvrt ( a nestihly jsme poslední jamku, ten dědek nás vyhnal :D Tss :D). Kdo vyhrál netuším, ještě jsem to nepočítala... ( A v rádiu tam hlásily, že tam někdo někoho ohrožoval nůžkama :D :D :D).
Zítra jdeme na bowling, Andrea nás zve. Tak se těším :)
Včera jsem si na netu vybírala batoh, jeden se mi líbil, ale on potom z té stránky zmizel :D Co mi to udělali! :D Doufám, že ho budou v kamenným obchodě mít ;)
A skoro jsem dodělala ten dárek (ještě zbývá nalepit fotky, ale ty nejsou ani vytištěný). No, ten strom vypadá divně ... (dělám stromový rodokmen) ...
A taky jsem začala číst tu vypůjčenou knížku ...
A to je všechno :D

Jak probíhal dnešní den

4. srpna 2008 v 20:06 | smajwinka |  srpen 08
Opět jsme šli na oběd do Žebětína. Zkusila jsem novinku, smaženou nivu. Příště si ji už nedám. Ale ty palačinky, které jsme si dali jako zákusek. Mňam a ještě jednou mňam :) Byly s čokoládou, šlechačkou a navrch sypaný vlašskými ořechy. Mmmm :)
Po obědě nesměli chybět moji milovaní Ztraceni. Vyšlo to tak, že jsme byli doma po druhé, potom jsme šli s mamkou nakoupit k Talašové a když jsme se vrátili, byly už skoro tři :)
Po válení u televize jsem se vydala do knihovny. Půjčila jsem si jednu knížku (jmenuje se nějak stormbreaker :O), příští týden tam půjdu zase a půjčim si něco na dovolenou. Snad. Ještě jsem si koupila dvě tempery a velkej bílej papír, abych mohla začít vyrábět ten dárek k Vánocům. Ano, už teď :D
Jak tady teď píšu na notebooku, v čekajících chvílích (všechno trvá minimálně minutu) jsem si všimla, že je dneska krásnej výhled :)
A těším se na středu. Půjdeme s Janou a Andreou na přehradu a svezeme se lodí. Já donesu bábovku, kterou zítra upeču. A uděláme si takovej malej bábovkovej piknik :D
Zítra ráno budeme s Gabčou sami doma ;) Plány na zítřek mám asi takový: bábovka, knížka, výroba dárku, počítač, Ztraceni, večer Z pekla štěstí :D A špagety na oběd :P
P.S. Včera jsem si vzpomněla na takovou tu dětskou hru "Bojíš se takovýho psa" :D Před obličejem dotyčného naznačím rukama velikost psa (libovolnou), zeptám se "Bojíš se takovýho psa?"a když dotyčný odpoví "Ne", tlesku rukama z té vzdálenosti v jaké jsou. A když ta osoba mrkne, znamená to, že se takovýho psa bojí :D Jo, to jsme dělávali jako malí :D

Photoalbum č.16/Prázdniny 2008

3. srpna 2008 v 13:41 | smajwinka |  °°fotky ze života
...Foceno od července do prvního srpna mobilem...

Zpátky doma v Brně

2. srpna 2008 v 17:02 | smajwinka |  srpen 08
Tak jsem se vrátila od babičky a dědy z Ústí. Tentokrát vyšlo počasí a nebyla zima. Pařili jsme se ve vedru. Jak to vlastně všechno bylo?
Minulou sobotu jsme jeli já, Gabča, taťka, babička z Brna a strýc Ivan do Ústí. Přijeli jsm tak nějak k obědu. Babičku z Brna a Ivana jsme museli přemluvit, aby si dali oběd u druhé babičky. Oni potom odjeli.
V neděli odpoledne přišli na Duklu Hanka, Marek, Klárka a Tomášek. Pobyli u nás až do večera. Potom jel domů i taťka.
V pondělí jsme byli v Potštejně. To už je taková tradice. Dali jsme si zmrzku (jablečná je výborná :*), šli kolem řeky a potom jsme obědvali v takové místní tábornické restauraci.
V úterý jsme nic nepodnikali, jen jsme odpoledne jeli do novýho ústeckýho Tesca.
Ve středu jsme jeli na Mandl, prošli jsme se kolem takovýho přírodního koupaliště a chat.
Čtvrtek byl fajn. Šli jsme totiž k Hance a Markovi na oběd. Kuřecí řízky byli mňam. A viděla jsem konečně Karličku, jejich papouška. Odpoledne jsme se u nich dívali na kreslenou stašidelnou pohádku Cesta do fantazie (Hanka vychvalovala :D). Poté jsme se nacpali zmrzlinou a šli ven podívat se ke Klárčiné škole. Nakonec jsme šli opět nahoru k Hance, protože se Marek vrátil z práce, tak by nás taky viděl. Klárka s Tomáškem se chlubili svýma hračkama (Tomáškův Pan Maso a Klárčina Judy a Kostička, dál si nepamatuju :D). Super den :)
V pátek jsme jeli na ústecký náměstí, prošli jsme se, já si koupila turistickou známku a babička mně koupila peněženka. Krásná :) Gabči koupila svíčku, kterou dala Gabča mamce.
Naučila jsem Gabču autobus, kterej jsme snad každej den hrály :P
A dneska jsmeuž jeli domů. Vstávali jsme brzo a jeli. Chtěli jsme se taky stavit v Letovicích na zámek. Jenže když jsme k nim dorazili, dost pršelo a tak jsme jeli dál až do Sudic. Tam jsme měli oběd. Tentokrát ne smažený sýr, ale filé. Mňam :) Protože už nepršelo a Letovice byli kousek, jeli jsme zpátky k nim. A já s babičkou jsme si prošly skoro celý zámek. Vůbec jsme neplatily, nevšimly jsme si pokladny, že je před bránou. Normálně jsme si to štrádovaly k zámku. Bez průvodce to skvělý, mohly jsme si to procházet, jak jsme chtěly. Když jsme šli zpátky k autu, všimly jsme si té pokladny a já si šla koupit turistický známky :)
A něco po druhé jsme dorazili domů. Babička a děda se tady chvíli zdrželi a pak jeli domů.
---
To je děs, jak to letí. Srpen, srpen :I
A v hlavě mám spoustu nápadů, co chci udělat, tak snad to zrealizuju. Už vim, jakej dárek vyrobim babičce a dědovi k Vánocům. Pokud se mi to teda povede. Takže v nebližší době se o to pokusím. Je to brzo, ale já to chci udělat hned teď, jinak bych to zapomněla a nebo by se mně nechtělo :D
A památná věta, co jsem řekla:
"Nemusíš kreslit obrázek Marce a Hankovi."