Prosinec 2008

Duha

27. prosince 2008 v 16:59 | smajwinka |  °°fotky ze života
Před pár dny se u nás objevila duha. Přesněji řečeno - dvojitá duha ;) Duha je krásný úkaz nebe. Symbol jara. Hodně připomíná to jaro, kdy je deštivo, ale i slunečno. A ty její veselé barvy. Proč zrovna tyhle? Modrá, zelená, žlutá, oranžová, červená. Tyhle barvy v ní vidím já, možná že tam ani nejsou (Ale podle fotky mi to tak příjde). Kdy jsem naposledy viděla duhu? Hodně dávno, to jsem byla zrovna u Ivči. Dvojitou duhu jsem snad neviděla nikdy (teda až do onoho dne).

Zvláštní, jak je ta druhá duha skoro neviditelná. Ale přece tam je.


Pohled z okna na tu slávu - duhu :)
-----------------

Vánoce za námi, Nový rok před námi

26. prosince 2008 v 17:37 | smajwinka
Ano, po roce nastala opět ta výjimečná chvíle. Vánoční svátky. Celý rok se na ně těšíme, ale když už jsou tady, rozplynou se a my se můžeme těšit zase na ten rok příští. Po nich nám jen zbývá si pořádně užít zaslouženého volna a Sivestra a pak se znovu vrhnout do víru "dělacího života" (nicnedělací čas skončil).

Naštěstí nás v této chvíli ještě čeká celý týden nicnedělacího času. Asi bych se měla dokopat k udělání si úkolů a tak. Jenže to je těžký, když na vás čeká tolik krásných knížek ;) (Přesněji řečeno - 10 ;). Tím se dostávám k tomu, co jsem dostala.

Ale nejdřív napíšu, co jsem darovala:

Mamce - deodorant a vlastnoručně vyrobený svícínek na čajovou svíčku (ve výtvarce z keramiky)
Taťkovi - Čaj pro taťku a vlastnoručně vyrobený hrnek (-//- ;)
Gabči - zlatou pastelku a vlastnoručně vyrobený přívěšek na klíče (to už je z domací dílny ;)
Babičce - rámeček na fotku
Ivanovi - malou zelenou propisku
Kimovi - Pamlsky (Ale moc mu to nejede :/)

A dostala jsem toho spoustu: 10 knížek (:*) - hodně Alicí, Bajky Barda Beedleho (Ty mám už přečetené - pěkná knížka ;), Vesmírná Archa (čtu nyní - super! tak napínavý!), Ztracený svět v podzemí, potom jsem dostala krásnou mikinu, pěknej kalendář, sprchový gel (2x),deštník, šampón, čepici, ponožky, náušnice (z austrálie), peníze,krém na ruce, mýdýlko, svíčičku, ... (Určitě jsem na něco zapomněla, ale záleží na tom? Ze všeho mám radost a je jedno, jestli jsem to tady zmínila či ne ;) Jen mám teď malý výpadek paměti ;) :D).

Janě a Andree jsem dávala dárky už v pátek - Plyšáka a vlastnoručně vyrobené přání (Vall-I přeje :D), záložka (Vilda žere knihu :D) a potf nálepky (můra a lízátko, taky mám jednu můru :P).

Stromeček jsem letos zdobila jen já, docela se mi moje dílo povedlo, i když je to trochu nerovnoměrný (hlavně ty světla :P).

A včera přijela babička s Ivanem, aby nám předali dárky a my jim. A hlavní dárek pro taťku zapomněli doma :D

Těším se na večer, na to relaxační sledování filmu :)

Jó, zlatý prázdniny :)

P.S.Kdybyste se chtěli podívat na přání ...

Tak kdy bude ten sníh?

22. prosince 2008 v 13:41 | smajwinka |  prosinec 08
Prý trochu sněžilo. Nevypadá to tak. Asi vážně sněžilo jen trochu, minimálně. Pan počasí (Nebo Paní počasí? :D) by měl co dělat, aby to stihnul do Vánoc. Do Štědrýho dne. To už bylo hodně dávno, kdy bylo na Štědrý den nasněženo. A letos se toho zase nedočkáme?

Jedny Vánoce jsem dokonce byla na Štědrý den bobovat. Jako každý dítě jsem se těšila na večer, na dárky, proto jsem byla venku, aby mi to rychle uběhlo ;) To bylo hodně dávno.

Taky vím, že jsem vždycky ráno vykoukla z okna a čekala sněhovou nadílku :) A když jsem se dočkala, to bylo radosti ;)

I letos jsem párkrát ráno s očekáváním vytahovala žaluzie. Většinou mě ale Pan počasí sněhem nepotěšil. Jen jednou či dvakrát. Do třetice všeho dobrýho, ne? :)

Teď jsem si vzpoměla, jak jednou bylo bílo na Silvestra. A my se šli ven projít, krásně ve tmě ;)

Já bych si tak přála sněhovou zimu. Ta bez sněhu totiž není ono. Člověk mrzne zbytečně. A já nechci mrznout zbytečně. Chci mrznout pro sníh ;) (Nebo ještě líp - nemrznout, ale se sněhem :)


(Malé virtuální sněžení :)
Sláva výškám ;)

21. prosince 2008 v 20:24 | smajwinka |  prosinec 08
Ten vídeňský vzhled nebyl ono. Byl takovej ... divnej :P Trochu jsem si pohrála s fotkou z Anglie a jsem spokojená ;) Londýnský oko, černá, bílá a oranžová, to už se mi líbí víc :)

Jinak se dneska nic neudálo, klasický prázdninový den. Akorát jsem musela odpoledne do Alberta. Až do Alberta (zlatej autobus :D).

To (slovo "zlatý") mě přivádí na myšlenku vánoční výzdoby. U nás doma totiž ještě žádná není. Ani adventní svíčky jsme nezapalovali :I A já se pořád nemůžu dokopat k tomu, abych to vyndala a rozvěsila :/ Jediná vánoční výzdoba je od včerejška v obyváku na stole, sestra donesla vlastnoručně vyrobenou dekoraci (jehličnatý větve-šípky-pomeranče-šiška a to všechno v květináči). Vypadá to moc hezky :) Sakra, zítra to už musím všechno povytahovat! (Jenže já už teď vím, že to prostě neudělám, tak jako vím, že ani nezačnu s tím referátem do čj :I).

Chybí mi inspirace na napsání něčeho dalšího. Jdu válčit se sprchou :! (Umejvání je muka, když teče chvíli studená jako led, chvíli vařící a minimální chvíli normálně teplá :!).

Jo, na London Eye bych se vrátila. A letadlem bych letěla ;) Co takovej vyhlídkovej let vrtulníkem nad Brnem? Přála bych si znovu vidět cokoliv z výšky :) Hlavně Bystrc :)

Když si vzpomenu na to, jak jsem viděla celej (!) ostrov z výšky... Nezapomenutelný :)

Vánoce, Vánoce přicházejí ...

20. prosince 2008 v 16:03 | smajwinka |  prosinec 08
... šťastné a veselé. Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí ...
(Malý pokus o "písmenkový zpěv" :D)

Ano, další rok se chýlí ke konci a s ním přichazejí další svátky :) Doba pohádek, cukroví, pohody, dárků a krásně strávených chvil :) Vánoce jsou zase tady, Vánoce jsou mezi námi. (mně to dneska nějak básní :O)

Včera byl fajn den. Ve škole jsme se jen v jídelně dívali na tři různá představení (i když na některých jsme neměli být :D), v jedenáct jsme se "naobědvali" (ale náhodou, dostali jsme müsli tyčinku a capri sonne :O) a o půl dvanácté jsme se celá třída vydali hromadně "do města" (takže směr zastávka, kde jsme se rozpustili a šli dom :). Tím pádem jsme končili brzo ;)

Já šla s Janou do domácích potřeb a pak jsem s ní jela šalinou k zoo. Tady jsme se rozloučily a já šla do Javoru na menší nákupy ;)

Byla jsem také obdarováná krásnými dárky. Od Jany jsem dostala veselý hrneček se lžičkou (celý to bylo zabalený v potf obalu ;) a Andrea mi darovala voňavý lesk na rty a sprchový gel. :)

Odpoledne jsem jen relaxovala u počítače ;)

A dneska se nám vrátila sestřička ;) Samozřejmě jsme se už stihly hádat :D

Teď nás čeká čtrnáct dní volna, pozdního vstávání a skoro nicnedělání ;) Super!


Šťastný a veselý :)


Minifotoreportáž - Vídeň 2008

19. prosince 2008 v 16:25 | smajwinka |  °°fotoreportáže
Dne 18.12.2008 jsem navštívila Vídeň :)


Ještě chvíle a bude volno :)

14. prosince 2008 v 21:04 | smajwinka |  prosinec 08
Rychle to ubíhá ;) Moc se toho neudálo. Tak jen ty nejvýznamější věci:

Minulou sobotu jsem s Andreou byla ve městě po nákupech dárků. Většinu jsem toho nakoupila. Na Svoboďáku byla plno, vánoční stromek nic moc. Přes českou a svoboďák jsme to vzali do Vaňkovky. Zpátky nás vzal Andrein táta. Pěkný odpoledne ;)

Ve středu jsme viděli maminku Robůtka. :D A den nato možná Ozzyho mámu :D :D

Včera jsem byla s Ivčou na výstavišti. Prošli jsme tam vánoční trhy a pak nám zbyl ještě čas, proto jsme zašli na svoboďák a uliček kolem. Dárky už mám všechny nakoupeny ;) Od dvou do sedmi jsem byla na nohách, večer jsem se ještě dívala do jedenácti na harryho 4, takže jsem dneska vstávala o půl jednácté ;) Pěkný víkend, akorát moc rychle uběhl :I

Dnes mi sestra ujela k babičce. Stráví tam celý týden, aby si mamka odpočinula.

Ve čtvrtek jedeme do té Vídně, těším se a moc :)

Jen přežít tři dny ve škole a pak nástává klid :) A Vídeň! :)

Dnes mě nejvíc potěšilo ...

5. prosince 2008 v 21:24 | smajwinka |  prosinec 08
... když mi jedna holka řekla, že Ivča o mně moc hezky mluvila. Taková slova zahřejí u srdce ;) Ani tu holku neznám, jen její kámošce něco spadlo,nevšimla si toho, já jim to podala a ona mě nějak poznala, i když nevím jak :O

Od rána jsem byla ještě dost rozespalá. Vstávání na sedmou prostě není pro mě. Sedm hodin bylo fajn, ale pondělí na sedmou fajn nebude. Nemělo by to bejt trestný, mít tolikrát na sedmou? :P Vždyť člověk je ve škole a venku je ještě tma!

Zítra půjdu doufám nakoupit s Andreou dárky :) Těším se :)

K Mikuláši nám dali ve škole perník. Ale že by udělali dobrej oběd? Doma jsem dostala sladkosti a spací ponožky ;)

Achjo. Jak se může během minuty nálada změnit ... Nedokážu všechno. Kdo taky?

Prosinec

3. prosince 2008 v 21:49 | smajwinka |  prosinec 08
Už je to tady. Prosinec, Vánoce, volno, zima :)

V sobotu jsem byla v Jysku. I když bylo docela hnusně, šla jsem. A už mám pár dárků nakoupených :) Zpátky jsem už šla po tmě, ale ani mi to nevadilo. Spíš naopak :D A to je co říct. Já, která nerada chodí po tmě i třebas s košem :D

V pondělí jsme byli na té protidrogové přednášce. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Krásně shrnuto třemi slovy :D Jo! A zpátky jsme jely sami, protože nám ostatní zdrhli :D Aspoň jsme se nemačkaly v šalině.

V úterý byly nějaký hodiny a pak jsme šli do Moravské galerie. A nebyla matika (my mysleli, že bude). Chápete, nebyla matika! :D Obědvali jsme už v jedenáct (To se kuchařky se divili, nejdřív ani nevěděli, že máme mít už oběd.). Moravská galerie ... ušla. Přesněji řečeno, nic moc, taky nuda. Měli jsme taky něco vyrábět, ale byla to taková blbost. Prostě jenom cosi s papírem. Aspoň nebyla matiká :D (Z té jsem dneska dostala malou jedničku :O)

O víkendu jsem udělala pro holky tu záložku. No, vypadá to všelijak :D

A včera jsem potkala Soňu v autobuse ;) :) (a vlastně ještě i v šalině).

Dneska jsme psali děsnej test z češtiny, ještě, že mi Andera radila. Díky.

Já se už těším na víkend. A na nakupování dárků, někdy se musím zase vydat na nákup :P

Dobrou noc :) Jdu spát ;)