Leden 2009

Kreslení ...

31. ledna 2009 v 14:47 | smajwinka |  °°fotky ze života
Sice kreslím jen občas, ale ráda. Hodně taky záleží na tom, co kreslím. Nemám vyhraněný téma, který bych kreslila ráda, spíš vím, co kreslím nerada - lidi a některý zvířata.

Předevčírem a včera jsem měla náladu na kreslení. Prvně jsem se pokoušela o Kima, jenže jsem neměla jeho dobrou fotku. Nakonec jsem tedy nakreslila osmáka z knížky.

Již zmíněný osmák.
A předloha k jeho kresbě.


Včera jsem dostala nápad, že bych mohla nakreslit výhled z kuchyňskýho okna. Pokusila jsem o to, a protože neumím moc malovat okna u baráků, nechala jsem domy bez oken.

Bylo to docela těžký nakreslit. A neumím si to na papír dobře rozvrhnout, takže některý domy jsou trochu posunutý oproti realitě.


Kreslila jsem to tak, že jsem se opravdu dívala z okna. Pohled z našeho okna vypadá asi takto:

Fotka je hodně stará, myslím že z loňska, v dáli je vidět jěště sníh ;)

Nejradši kreslím tužkou a pastelkama, nebo jen tužkou. Mám doma i pastely, ale těm jsem nepřišla moc na chuť. I když pár obrázků jsem s nima kreslila. A s barvama (vodovky i tempery) kreslit neumím, míchání barev a stínování s nima je mi cizí, takže to nikdy nevypadá tak, jak bych si představovala.

Na kreslení musím mít náladu. Někdy dlouho nic nenakreslím, někdy kreslím často (viz předchozí dva dny ;)

Zrovna když spěchám, musí to zmastit :P

29. ledna 2009 v 11:56 | smajwinka |  leden 09
Dnes jsme měli jen tři hodiny, první dvě byli učící. Protože ale sestra včera onemocněla, šla jsem do školy jen na třetí hodinu. Je to fajn, vstávat někdy před osmou ;) (mohla jsem vstát později,kdyby se sestra nevzbudila). Tak jsem do školy naklusala asi ve třičtvrtě na deset, naštěstí jsem u skříňky zastihla Janu s Andreou, protože jinak bych nevěděla, kam jít (byli jsme jinde).


Výzo nám rozdávalo lešení. A to moje museli zrovna zmastit :P (několik známek bylo blbě). Takže všichni hned po rozdání mohli domů, jen já s Janou a Andreou musela čekat, než to opraví a znova vytisknou :P


Potom jsem ještě šla na oběd, nebyla ani fronta. Smaženej sýr dobrej, ale brambory? Nepoživatelný.

V sedmičce jsem taky šla vysvědčení reklamovat. Dali mi známku z chemie, kterou jsme ještě neměli :D

Je to super přijít domů takhle brzo ;) Celý den přede mnou. A ještě tři dny volna a spánku! :)

Jen doufám, abysme to nechytli od Gabči.

Užijte si prázdniny!

Čtyři na cvičišti

27. ledna 2009 v 17:43 | smajwinka |  leden 09
Je to úplně jiný, když jsem ve škole s Andreou. Dobrý, lepší, skvělý. Dneska přišla - a až na osmou. To já se potila v těláku s třema dalšíma holkama. Byli jsme jen čtyři. Za celou školní docházku jsem to ještě nezažila :O Tak jsme hráli přehazku :P
Ještě Jana nám chybí, snad už taky brzo příjde ;)

Vlastně se jinak nic nedělo, Andrea měla toho Ozzyho na supl (chudák, ale já byla větší, protože jsem měla frájinu :D). V zemáku mě zkoušela, ještě že jsem si to v té hodině aspoň přečetla (tomu se říká štěstí, mám za jedna).

Ve výtvarce jsme se koukali na video o chlapovi, kterej váže knihy. Věty "Já jsem to nikdy nevěděl" a něco ve smyslu "Bojím se, že se netrefím" :D mi připomínají něco úplně jinýho (nebo někoho jinýho) :D :D Ale ta první věta je naprosto stejná, jakou pronesl Malej. Že by příbuzenstvo? :D

A taky jsem ještě ve výtvarce stihla rozsypat štětce :D Vilda na mě promluvil a hned to bylo :D

A vůbec neumim malovat obličeje a lidi celkově. Já se tomu musela smát, jak jsem to nakreslila. Tou barvou jsem to ještě víc pokazila. Lidi kreslím jako prvňáček :D

Těším se na volno :) Zítřek a čtvrtek bude v pohodě ;)

Vyrobte mi medaili, protože já si ji fakt zasloužím!

26. ledna 2009 v 20:41 | smajwinka |  leden 09
Prostě se už musím pochlubit, i když to ještě není měsíc, ale skoro měsíc (těch pár dnů...).

Celý měsíc mám uklizený na stole! Takže bych si jen tak mimochodem tu medaili zasloužila ;)

Ale chápete to, měsíc! Já, která nikdy nevydržela mít uklizenej stůl ani pár dní, natož týden či měsíc! To je do Guinessovi knihy rekordů (No, dobře, tak do mé osobní knihy rekordů :D. Tu sice nemám, ale jako malá jsem vyrobila "Rodinnou Guinessovu knihu rekordů" a aji jsem tam něco zapisovala. Kde je jí konec však netuším.). Jó, něco se stalo, nějak jsem se neplánovaně polepšila. Nejlepší na tom, ale je, že tam nemám čisto vědomě (jen jsem po každý práci věci zas srovnala).

Já už to mám! Nemám na stole bordel, protože nebyl čas ho tam udělat! (Pravá bordelářka si čas najde, tak se neboj stolečku, za chvíli budeš zase takový, jaký máš být :D /takže zabordelený :D/)

A teď už z jiného soudku. To je tak strašně unavující chodit do školy a nemít tam Janu ani Andreu. Tupě jsem si v dějáku kreslila pitominky a čekala na konec hodiny. Ještě že zítra Andrea příjde :)

Pff, měli jsme mít zítra na osmou, ale po několikati hodinách to změnili a máme na sedmou. To se nemohla ta učitelka uzdravit o den později?

Jó, ale Ozzyho Andree na supl nepřeju :D Jak já jsem hned předstírala, že hledám něco v sešitě, když jsem šla dneska kolem něj. Docela se mi dařilo nesmát se, ale stroprocetně to prostě nejde :D Jsem si ho mohla všimnout dřív a otočit se (To bylo tak nápadný, jak jsme jednou šli ke skříňkám dolů a zastavili jsme se v mezipatře nad přízemím, protože jsme tam "neviděli", a otočili se a šli jsme ke skříňkám druhýma schodama. Určitě nás poznal i podle noh :D /Ten z nás má asi taky srandu, když prý jednou předcházel holky a skrýval smích :D/).

P.S. Stejně nechápu, jak můžu mít uklizený na stole :O

Hlášky Selátka 2

24. ledna 2009 v 19:50 | smajwinka |  °°majitelka blogu
Přináším další várku Selátkových hlášek. Většina je z letoška, až na nějaký dvě, tři. Některý se ani nezdají být vtipný, když si to člověk takhle čte, ale vtipný byli. To musí člověk vidět, aby si to pak mohl představit. ;)

---

Selátko: "Zelená je teď v módě. Máte zelenou třídní knihu!"

---

Selátko: "Tos klepal ty?"
Student: "To klepalo v rozhlase."
Selátko: "Rozhlas klepe?"

---

Selátko: "Chcete pilovat známky?"

---

Selátko: "Hačat."

---

Mluví na nás (protože my se měníme, pokaždý sedíme jinak)
S: "Vy tady rotujete? Neplete trochu ...? Nevadí, já už vás znám."

---

S: "Pište 14 word"

---

myslí symbol pro omegu
S: "Co je to tahle prdelenka?"

---

S: "Dám vám dopravní prostředek (myslí koště), třeba i s přehazovačkou a můžete letět! Tam si můžete špitat. To jsem vám to dal, co?"

---

(chce aby šel student k tabuli /máme bílou magnetickou tabuli/ a vypočítal nějaký příklad)
S: "Tak, dopiš si to, uprav si ledovou plochu a začni bruslit."

---

S: "Usměvy, nó!"

---

S: "Ježíšek není. Ježíšek ne!"

---

S: "Musíte taky něco kváknout, né?"

---

S: "Ty děláš hloubkový průzkum penálu?"

---

Když jsem ti tak pročítala ty hlášky z loňska, zdá se mi, že tyhle nejsou tak moc vtipný. Zhoršil se :D

Není to ono, takhle jen napsaný v písmenkách. Když nevíte, jakým tónem mluvil, jak se u toho tvářil, srandovní vám to nepřipadá...

Mezi zdmi

21. ledna 2009 v 20:56 | smajwinka |  leden 09
pro vysvětlení: dneska jsme šli do města do kina na francouzskej film s titulkama

Nudnejší film už snad neexistuje!!! Vždyť to nemělo žádný děj! Nechápu jak to mohlo získat nějaký ocenění! Udělala bych líp, kdybych do žádnýho kina nešla. A ten film ještě navíc končil až za deset tři (normálně jsme končili ve dvě), to jsem mohla být dávno doma. Jenže já musela ještě z města šalinou a tak jsem přišla až o půl čtvrtý. Přišli jsme sice o deset minut fyziky (kvůli obědu), občanku a frájinu, ale radši bych i překousla tu frájinu a byla dřív doma, než abych seděla někde v kině do já nevím kdy a čučela na totální blbost. :( Ke konci jsem už nervila, nadávala a čekala kdy to konečně skončí. :-! Nikdy se nedívejte na film Mezi zdmi.

Akorát fyzika byla vtipná a nejvíc jak tam přišla francouzštinářka se Selátkem se hádala o tom, jestli nás pustí nebo nepustí dřív :D (X:"Ten film dostal cenu zlaté palmy" S: "Palmy, palmy, já zamknu a spolknu klíče a nikam vás nepustím" něco v tom smyslu ;))

Ke svému údivu jsem z toho kina trefila na zastávku, při cestě tam jsem si v duchu přehrávala cestu :D Já se ve městě vůbec nevyznám, leda tak česká, svoboďák a hlavní nádraží a tím to hasne. Zato naši horní čtvrť mám zmáklou do puntíku :D Já jsem prostě městský neznalec, trávím tam totiž zlomek volnýho času.

Dobrá zpráva je, že příští čtvrtek máme jen tři hodiny, tu třetí se rozdává vysvědčení (a první dvě je ájina, takže pohodička ;). Chápete, není frájina! (Ale druhá půlka má na devátou a jen dvě hodiny, tss :D).

A poučení? Než se upíšu k dalšímu francouzskýmu kinu (ať už není!), pořádně si to rozmyslím a budu chtít dopředu vědět, kdy to skončí!

Fotoreportáž Mallorca 2008

14. ledna 2009 v 17:58 | smajwinka |  °°fotoreportáže
Na Mallorce jsem byla asi před půl rokem a měla jsem v plánu napsat fotoreportáž. Tak tady je :D Já vím, hodně brzo. Napsaný to mám už od září, fotky jsem upravila o pár měsíců později a teď mě napadlo, že bych to mohla dodělat. Spíš jsem si na to vzpomněla. Já nějak neměla čas a když jsem tu byla, chtěla jsem napsat o tom se událo a tak. Takže můj report přidávám s malým zpožděním, ale hlavní je, že ho přidávám. Říkala jsem, že to udělám a slib jsem splnila (za jak dlouho, to se nepočítá :D). A teď už hurá na Mallorcu :)

P.S. Psala jsem to ještě před tím, než jsem jela do Anglie, proto jsou na ni někde ty narážky. :)
---


Záchodová story :D

11. ledna 2009 v 20:54 | smajwinka |  leden 09
Pátek byl velmi vtipný :D Nejdřív jsem si ráno po cestě do školy urvala "jezdítko" u zipu (nevim jak se tomu říká, takový to, co člověk drží a zapíná si zip :D). Protože bylo větší chladno, vzala jsem si tlustší šálu a bunda mi nešla úplně dopnout. Tak jsem se snažila ji zapnout co nejvíc a dopadlo to tak, že mě "jezdítko" zůstalo v ruce. Ve škole u skříněk mě Andrea zachraňovala, protože bunda mi nešla vůbec rozepnout :D Navlíkla tam proto kroužek od klíčů ;) Co kdyby tam nebyla a já bych musela celých osm hodin sedět v bundě? :D (A v těláku cvičit v bundě a teplácích?).

Další vtipný kousek jsem provedla na záchodě. Všechny kabinky byly obsazený, kromě jedné, kde nebyla klika, jen kovová tyč, na které klika původně seděla. Řekla jsem si, že to půjde otevřít. Ale nešlo :D Zavřít šlo lehce, i zamčít, ale otevřít jsem vůbec nemohla. Nenapadlo mě nic jinýho, než vlízt na záchodovou mísu, vykouknout (nad dveřma je vzduch) a poprosit čekající o otevření :D Ale co kdyby tam nikdo nebyl nebo bych byla malá, že bych prostě nevykoukla, i kdybych na tom wc stála? :D A ještě co si museli myslet ty lidi? Já kdybych byla na jejich místě, čekala bych a najednou by tam někdo vykouk, umřela bych smíchy :D

Potom jsem to hned vyklopila Andree, smála jsem se přitom a málem jsem spadla ze židle :D

To ale ještě není všechno :D Po několikati hodinách jsem šla zase na wc, dveře od toho "zrádnýho" wc byly otevřený. Jenže když jsem vylezla a čekala na Andreu, byli zavřený. Hned jsem si pomyslela, kterej chudák tam vlezl. No a když se za chvíli začala hýbat klika (:D), musela jsem já zachránit toho, kdo tam uvízl :D Ta holka byla malá, takže jí by asi vlezení na záchod moc nepomohlo :P Aspoň nejsem jediná, kdo leze tam, kam nemá :D

Jana o téhle story neví, nebyla v pátek ve škole, takže jí to budu zítra vyprávět ;) (Nojo, ta Lucka :D Co ta nevyvede :D)

Doma jsem si právě kvůli tomuhle vzpomněla, jak mě na základce zamknul učitel ve třídě a já musela lézt ven oknem (naštěstí to bylo v přízemí ;).

Včera jsme odstrojili stromek, jinak se nic zásadního nestalo ...

A poučení? Na záchod bez kliky už nevlezu :D

Máme doma pavouka jménem Kim :D

6. ledna 2009 v 21:36 | smajwinka |  leden 09
Tím nechci urazit naši třídní ;) To vůbec, nejlepší učitelka, kterou jsem kdy poznala :)

Ale prostě ... Kim a pavouk??? Že bych já měla pavouka? Fuj, vždyť já se jich štítím!

Do ájiny jsme měly kdysi dávno (ještě před Vánocema) za dú napsat dopis o sobě a tak. Napsala jsem tam i o Kimovi, a protože neexistuje anglický slovo (asi) napsala jsem to latinsky (octodon degus). Včera nám rozdala ty opravený dopisy a nevěděla, co to je. Tak jsem jí řekla, že to znamená osmák degu.

Třídní: "Aha, já myslela, že je to nějakej pavouk? Osmák je pavouk?" (něco v tom smyslu, nepamatuju si to přesně)
Já: "Ne, to je něco jako křeček. Má to ocas,..."
T: "A běhá do doma po bytě?"
Já: "Ne, máme ho v kleci."

Dál už jsme to neřešily. Jak jsem se na to pak dívala zpětně, přišlo mi to strašně vtipný :D :D Chudák pavouček Kimíček :D :D

Tak to byla malá vtipná historka :D Jinak mně příjde, že ty prázdniny byly strašně dávno. Škola na nic, akorát včera v konverzaci kapku sranda (ale nudný řešení tématu a krtkovo brknutí fakt není vtipný). Tělák byl fajn, docela jsem si při přehazce zahrála ;) A výtvarka: všichni dělali ten indiánskej šperk sami, jen my tři dohromady, všichni to měli pěkný, jen my hnusný :D :D Ale byla sranda, ani uzel neumíme :D

A v neděli jsem na zastávce potkala Elišku, chvilku jsme si popovídaly ;) Dokonce jsem si v autobuse zapomněla cviknout :D Hodně dlouho jsem ji neviděla (jsou to roky - byly to roky ;) Pěkný setkání ;)

Jo a konečně napadl sníh ;) Je fajn jít ve sněhu do školy :)

Víte co proved Kim? :D

3. ledna 2009 v 17:38 | smajwinka |  leden 09
Byl v kuchyni vedle židle, na které visel sáček. A Kim darebák si ten sáček z půlky nacpal do klece a rozkousal ho :D Já se ráno probudila, vyšla jsem z pokoje a slyším šustot. Tak jsem si říkala, jestli to dělá mamka, ale ta přece spala, když byla v ložnici tma. Nebo mě napadlo, že tak Kim šustí se senem (ale šustot se senem a sáčkem je úplně jinej :P). Tak jsem se šla podívat, co děje a Kim si v kuchyni nerušeně trhal sáček. Ihned jsem mu ho vyrvala. Doufám, že to nežral ... To je ten můj (náš) Kim ;) V kleci přiběhne a čeká, co mu dáme, ale venku se promění v darebu a utíká, na jméno neslyší ... :I

P.S. ten minulej článek byl přednastavenej. V 00:00 jsem se dívala z okna na ohňostroje a vítala nový rok :D
Silvestr jsem tak trochu oslavila i s Ivčou. Zrovna měla odpoledne čas, tak jsme si šly dát dárky. Navštívily jsme novou cukrárnu za naším barákem. Dokonce jsme ani nebloudily a našli to rychle, i když jsme pomalu neznaly ani adresu :D (Hvozdecká 4 nebo 5? Doteď nevím :D). Bylo tam docela draho, na výběr tři zákusky (jeden proměnnej - v různých příchutích) a ten za třicet kč, kterej jsme si chtěli dát neměli. Tak jsme se aspoň "naládovaly" dvěma sklinkama hot fruits (jablko s skořicí je fakt dobrý ;) Od Ivči jsem dostala krásný diář (Už je funkční, starýmu jsem dala sbohem, i když je i na část roku 2009 ;) a nádherný svícen ve tvaru tulipánu. Ten stojí na mým stole ;) Potom jsme šly vyvenčit Ozzyho. Umí další povel - mrtvej ;) Akorát byla docela kosa, tak jsme se brzo rozprchly domů.

Jo a už docela dlouho (dva dny?) mám pořádek na stole. Zatím si ho udržuju a to je divný :D. Vypadá to hezky, tojo, ale za pár dní tam určitě bude bordel :D

Předsevzetí na novej rok jsem si nikdy nedávala, ani letos ;) Uběhlo to docela rychle, před pár dnama Štědrej den a teď už jdeme v novým roce do školy :( Já tam nechci. :( Na ranní vstávání si nikdy nezvyknu...

Doufám, že nám konečně nasněží ;) Aspoň těch dvacet cenťáků by mohlo napadnout. Jaký bylo mý překvapení, když jsem šla včera dopoledne nakoupit (:!) a ono sněžilo :) (Nakoupit jsem pak šla ještě odpoledne a to až do Alberta :! Ale stihla jsem Robinsona Crusoea :P).

Už by mohla konečně nastat pořádná zima!

Andělský rok 2009

1. ledna 2009 v 0:00 | smajwinka |  leden 09
Vítá nás nový rok. Rok 2009. Další rok, do kterého vkládáme mnohé. Rok, který si chceme užít jako ty předešlé. Anebo rok, ve kterém se chceme mít lépe. Každopádně nový rok začal. A je jen na nás, jak s ním naložíme. Možná, že andělská devítka nám zajistí víc toho štěstí a pohody ;) A možná, že ta devítka představuje čerta a tento rok se nám líbit nebude ...


Já si tu devítku představuju jako anděla. Anděla, který nás bude hlídat po celý rok ...

A jdeme si užívat nového roku. Ať nám neuteče ani jedna minuta, ani ta začáteční. Budeme si užívat i každé setiny. A ty hodiny, co se nevydaří, si snadno ve vzpomínkách převedeme na vteřiny. Budeme se mít krásně ... :)