Únor 2009

MÁM SESTRU!

28. února 2009 v 19:52 | smajwinka |  °°majitelka blogu
Dnes v noci přišla na svět moje druhá sestra Bára :)


Běžkování na trávě :D

27. února 2009 v 20:37 | smajwinka |  únor 09
Odpoledne jsme šli s taťkem běžkovat. Měla jsem ty půjčný strýcovy boty a mamčiny lyže :P Na nás musel být pohled :D Dva lidé se nemůžou smířit s tím, že začíná jaro a mermomoci se snaží běžkovat na zbytkách sněhu :D Běžkovali jsme přes pole, kde snad bylo víc trávy než sněhu :D (No dobrá, trávy bylo míň než sněhu, ale i tak moc běžkovat nešlo). A já navíc stála na běžkách poprvé od sedmé třídy, takže jsem si to musela ještě oživit a znovu se to naučit :D V lese už bylo sněhu víc, ale stejně místy prosakovalo bahno :D A ještě jsme tam potkali nějaký lidi :D Kdybych já byla na jejich místě, musela bych se smát (nebo aspoň usmívat), jak jsme tam lyžovali na roztávajícím se sněhu :D A samozřejmě že já, běžkovací amatér, jsem musela spadnout :D Přelízali jsme takovou škarpu/jámu, no a bylo to :D

Běžkování je docela těžký. Do kopce namáhavý, z kopce zas neumím brzdit. A rovinek je u nás pomálu.

Možná že i to bruslení je lehčí ;) Nevím, na bruslích jsem taky nestála od sedmičky. :D Ale aspoň se při tom nemusí do kopce nebo dolů z kopce. Jen po rovince :)

Travnatému běžkování zdar :D

Akademie Point Blanc, Orlí úder, Ostrov Kostlivců, Škorpión, Vesmírná Archa

25. února 2009 v 17:02 | smajwinka |  °°knížky
Všechny od Anthona Horowitze. (Jsou pokračováním Stormbreakeru)

Akademie Point Blanc

Toto druhé pokračování se mi zdá nejvydařilejší. Děj je nesmírně promyšlený a to, co vyjde najevo je ohromující. Alexe vyšlou do jakési akademie, která napravuje zlobivý kluky. Skutečnost je ovšem zdaleka jiná a Alex musí přijít na to, co tam vlastně dělají.

Orlí úder

Teď nevím, jestli je tento díl třetí a nebo až čtvrtý. Plete se mi to s Ostrovem kostlivců. Vlastně si ani moc nevzpomínám o čem díl je. Ale rozhodně knížka stojí za to ;)

Ostrov Kostlivců

Alex je vyslán zjistit, co jeden boháč (?) na ostrově provádí. Detailněji si na děj nevzpomenu.

Škorpión

V hlavě mi toho opět moc neutkvělo. Alex se tentokrát zaplete s jinou organizací než britská špionáž a rozhoduje se, pro kterou bude pracovat.

Vesmírná Archa

Jediná knížka, kterou vlastním (od Vánoc), protože v knihovně ji nemají. Alex opět zjišťuje, co provádí jeden velmi vlivný boháč. Sám je vyslán do vesmíru, kde musí zachránit Washington před zkázou.

---

Protože si nejvíc pamatuju o Akademii, asi mě opravdu zaujala víc než ostatní díly. Nebudu prozrazovat, co vyjde najevo, snad jen to, že to v dnešním světě není možný. Ale jak to autor dokázal vymyslet ... Poklona ;)

Všechny tyto špoinážní romány jsou velice propracované a napínavé, proto je mám tak ráda. Teď už jen čekám na další pokračování ;)

Zasloužený volno! :)

23. února 2009 v 20:16 únor 09
V sobotu jsem si jela pro ty učebnice a knížky. Můj plán koupit ještě dárek pro mamku zkrachoval :D Už mám přečtenou půlku té knížky Hlouběji do podzemí. :) A vybrala jsem si zajímavou anglickou knížku. Je o nějakých badatelých na polárním kruhu, jak jim tam spadne letadlo a následují nějaký záhady. Už mám rozečtenou druhou kapitolu, zatím jsem se dostala k tomu, jak prohledávají to letadlo. Jmenuje se to Night withnout end. V tom obchodě mě zaujal nejrpve název a potom to, o čem to je. Já viděla survivors a air crash a byla jsem v sedmým nebi, knížka přesně pro mě :D :D

A včera jsem byla venku s Ivčou a jejím psem Ozzym. Jeli jsme do Žebětína na nějaký hřiště pro psy a potom jsme se prošly po poli - takový kolečko jsme udělaly a šly na bus. Vystupovaly jsme u rybníka, odkud jsme se vydali domů. Navštívila jsem nedaleké končiny, kde jsem ani nebyla. A to tam vidím z okna :D A Ozzy je super! Umí tolik povelů, je šikovnej a krásnej :) Domů jsem se vrátila trochu vymrzlá, ale spokojená. Krásná krajina tam je, za Žebětínem. Spousta nepošlapanýho sněhu ;) Báječný odpoledne :)

Budu chodit na lízátka za pětikačku do zdravé výživy :D Dneska jsme byli na procházce a šli se tam podívat - koupili jsme tam vynikající lízátka ;) Karamelový.

Někdy taky půjdu běžkovat, to bude sranda, na běžkách jsem nestála roky :D

Sníh je fajn :)

Čmáranice

20. února 2009 v 17:31 | smajwinka |  °°fotky ze života
Nápad jsem převzala od Coquine (přesněji řečeno-opičila jsem se :D Ale to ona mi navrhla, ať taky něco takovýho udělám, tak jsem poslechla :D). Stejně ani nevím o čem bych psala (neděje se nic významnýho, až na to že jsou konečně prázdniny :) a dneska jsem šla ze školy s Ivčou :)

Vyfotila jsem hrstku malůvek, které jsem si čmárala při obzvlášť nudných hodinách ;)

PotF lízátko a můra - častý objekt kreslení při češtině ;)
Pokus o PotF :D Kresleno opět v češtině
Poeťáci jako Andělská prasátka, co nám Jana posílala :D
Marko, kresleno se zavřenýma očima :D
Teď nevím co by to mělo být, možná to slunko naznačuje Ozzyho?
Další blbovinka
Někdo byl zkoušenej z frájiny a já si čmárala ;) (Učitelka vždycky - zapisujte si chyby. A já teda vytáhnu papír, kterej ale počmárám :D)
Dobrá věc pro vypsání propisky :D
Nuda v dějáku. Nechci vidět, jak se na to bude tvářit, až mě bude zkoušet. Gumovat z těch papírů se mi to nechce :D
A zas další nuda ve frájině...
*obrázky jsou schválně malý, takový hovadinky nemá cenu vystavovat velký. Jen POTF si zasloužili větší formát :D

Často kreslím pořád to stejný, nebo něco na podobnej způsob. Nejsou to žádný umělecký dílka, jen čmáranice z nudy, který nestojí za to ani schovávat. Třeba tu poslední čmáranici mám jen na papírku, takže brzo skončí v koši :D

P.S. Neděste se případných úseků s mým písmem :D
P.P.S. Změnila jsem design na duhovej. Nedá se říct, že bych byla úplně skopojená...Ale jo, je takovej jarnější ;)

Škola se vážně plácla přes kapsu :D

18. února 2009 v 20:37 | smajwinka |  únor 09
Máme totiž aji novou posilku. Je vedle skříněk (nešikovně umístěná mimo tělocvičnu) a v úterý jsme v ní byli. Už nikdy nebudu posilovat s činkama! Už včera mě trochu bolely ramena, ale dneska teda ještě víc. Udělám nějakej pohyb a au au. Tss! A je to z těch činek, to vím. Pak jsme ještě dělali s Andreou něco na břicho a paže. Taky ji bolí ramenní svaly :(

A datáč ve třídě nám stejně ještě nefunguje.

Dneska jsem tak jako ještě pospávala. Ještě v sedm jsem byla ospalá. A v matice jsem musela jít počítat na známky. Já jen tak ospale kulím oči :D Ale dostala jsem slovní úlohu, která byl za dú, takže pohoda. Já jsem jinak na slovní úlohy (a matiku všeobecně) úplně blbá :P

A už nás čekají jen dva dny a pak volno :) V sobotu si půjdu koupit knížku (a nějaký učebnice), tak se těším jak tu knížku budu o prázdninách číst :) Hlouběji do podzemí, pokračování Ztracených v podzemí :) Dobrodružná :)

A ve výtvarce jsem jen tupě seděla a nic nedělala (akorát úkol do matiky ;D). Vilda mě odbyl, že mám sedět a poslouchat (zrovna jsem mu chtěla ukázat obrázek, co jsem nakreslila, a zeptat se ho, co mám kreslit dál), kecal jim něco o impresionismu. Tak jsem byla u Jany s Andreou, nejdřív poslouchala něco o nějakým chlapovi a pak se dívala, jak dělají knížku. Oni už stejně ten impresionismus dělali nebo co, a protože já bývám s nima, už jsem to musela slyšet :D Takže dvě hodiny nudnýho sezení, fajn :D

A máme za barákem novou bioprodejnu zdravé výživy, tak si tam chci někdy koupit něco na chuť (pokud tam něco budou mít). Nějak se nám to tady začíná rozrůstat.

To mi připomíná, že jsem dlouho nebyla v tom květinářství :D


Jojo, už aby byly ty zlatý prázdniny :)

POTF & PHNX

16. února 2009 v 20:50 | smajwinka |  únor 09
Ve škole se nic neudálo. Akorát máme v třídě datáč. Takový monstrum co vypadá jako bílá tabule (naše na to už chtěla dneska psát :D) a nad tím je krabice, která na to monstrum-plátno promítá. No zase něco novýho. A v infošce jsou nový počítače, monitory a komplet výbava celá v černým. Až na to, že jsou ty monitory obdélníkový, takže jako takový spláclý :D To se škola plácla přes kapsu :D U nás ve třídě je teda ještě monitor typu krabice :D A v druhé infošce, kde bývá Jana s Andreou, jsou taky nový počítače (i když jsou to možná ty starý z té naší infošky) a bedny mají na stole, takže si nevidí, co kdo dělá. Chudáci.

A co holky nevymysleli za příběh :D Nejlepší bylo: "Někdo zaklepal na dveře Ozzyho chatky a Ozzy otevřel ledničku." To sedí :D :D

Minulý úterý jsem nešla na sedmou (po nemoci se toho musí využít :D), ale zítra jdu :( Aspoň si zacvičím :P

A už si ani nepamatuju, co se dělo, asi nic :D

Přd nějakou dobou jsem vytvářela - upravovala obrázek s Phoeňákama. A dneska jsem udělala s Poeťákama. Tak tady jsou:


Myslím, že tento pomyslný "souboj" (echm :D) vyhrávaj Poeťáci. Ne podle krásy mnou upravené fotky (to já totiž moc neumím), ale podle toho všeho ostatního :D Prostě Poeťáci jsou Poeťáci :D Vždyť já ani nevim, kdo to je z těch Phoeňáků :D

Tak to je asi všechno, co jsem chtěla/nechtěla napsat ;)

P.S. (21:05) A ještě pátek třináctýho! Pro mě je třináctka číslo jako každý jiný, možná i šťasnější než jiný, protože mám 13.12. svátek :) Takže když jsem zjistila, že bude v březnu další pátek třináctýho, skákala jsem (ne doslova :D) radostí ;)

Bláznivě dobrá nálada :D

9. února 2009 v 20:09 | smajwinka |  únor 09
Mám nějakou divně dobrou náladu :D A ne, nemá to nic společnýho s tím, že byl dneska slunečný den (jak jsme řešili v konverzaci - slunečný den = lepší nálada). Ani nevím čím to, že ji mám nějak šíleně dobrou :D Pustila jsem si Phoeňáky, začala si je zpívat (chudák sestra musela poslouchat :D) a dokonce se i koukla na text, jak že to vlastně je :D (pro informaci, já se na texty písniček dívám děsně málo :D). A chce se mi nějak zpívat, radovat a já nevím co a je mi fajn :D :) A to jsem před chvílí byla s košem a děsně se mi nechtělo (nerada chodím ve tmě) :D A ještě předtím jsem se šíleně dlouho odhodlávala než s ním půjdu a blbla jsem se sestrou (typu zlechtám tě, hahaha :D :D) Ale nenervila jsem, že s ním musím :P Á, už jsem se nějak zklidnila. No, až zase začne ten krásnej refrén, bude po uklidnění :D Sestra tady říká, abych to vypla, ale já nechci :D A referén začal :) Carry me to the river of my fortune, Faithfully I will follow no guiding light, Carry me to your blossoming orchard, Thankfully I will let you carry me. Představte si, že jsem se to snažila zpívat :D :D A zase :D :D A sestra mi zesílila telku :D :D A já si to nechci nechat vypnout :D A teď tady hrajou dvě hezký písničky, jedna z počítače, druhá z telky :D

Myslim, že už by měl ten bláznivej článek skončit :D Stejně počítám s tím, že za chvíli moje nálada klesne, to až budu zase muset něco udělat (ale pak mi bude zas fajn, se znám :D I když dneska bych se nemusela rozčilovat, když divně dobrý nálady přece neklesají :D)

"No už to vypni milá dámo."

Tak jsem sestru nakonec poslechla :) :D

Fňuk, já si nemůžu poslouchat Phoeňáky :D Ta divná nálada vyprchala :D Nebo spíš ty písničky ji podpořili a vyburcovali ještě víc. :D

No, radši končím, kdovíco bych ještě nenapsala :D

Sněží!

8. února 2009 v 16:44 | smajwinka |  únor 09
Sněží! Ale tak nějak ... škaredě. Venku to vůbec nevypadá hezky, právě naopak. Chumelenice, slunko zalezlý, mokrá zem s pár vločkama sněhu. Okno celý od deště a při pohledu z něj vypadá, jako by pršelo. V dáli na poli se skví troška sněhu, ale jinak nikde nic. Sněžení fajn, nechtěla bych však být teď venku. Doufám, že nepůjdu v tomhle do školy. Nebo že bych vyzkoušela svůj nový nepoužitý deštník, který jsem dostala na Vánoce? :)

Třeba napadne do zítřka spousta sněhu. Ale ne toho blátivýho! A taky musí svítit slunko. To je pravá zima. Nebo spíš ta zima, jakou já chci :)

Ale tahle divně vypadající chumelenice s tou mou vysněnou zimou nemá nic společnýho. Ale pravda je, že ta vysněná zima musí nejdřív napadnout. ;)

Doufám, že zítřejší pohled z okna bude vypadat líp. Já zítra nechci bojovat s větrem a vločkama při cestě do školy.

---

Ani by mi nevadilo, kdyby tenhle sníh byl poslední. Minulý dny už sem zavála taková jarní atmosféra, která by měla přetrvat. Už se mi nějak zachtělo jara, zima byla dlouhá. Jaro, kde vězíš? :)

Už jakž takž zdravá :)

7. února 2009 v 14:38 | smajwinka |  únor 09
A v pondělí jdu do školy. Že bych se nějak těšila na to opisování sešitů (se kterým jsem dneska začala :/) a na ty testy se ani říct nedá :P :I A doufám, že v úterý nebudu muset na sedmou. Po nemoci se přece necvičí :P :)

Tohle byla tzv.naštvávací nemoc. Člověk musí ležet v posteli, ale nechce se mu. Cítí se zdravě, jen ho trápí kašel a rýma, ale stejně musí ležet. Nebaví ho to, jenže tak nemocný, aby usnul, není. To byla přesně ta má nemoc. Teplota vyšší, ale ne horečka. Lepší však naštávací nemoc než pořádná chřipka a ležení v posteli a únava...

Za chvilku bude oběd, vlastně druhý jídlo :D Nojo, když hlavní kuchař vstává ve dvanáct, kdy si my ostatní děláme polívku z pytlíku s topinkama na zahnání hladu :D Radši teda jím normálně a ne někdy ve tři hodinu jest nějaký teplý jídlo :/

A jak jsem byla nemocná, ani jsem nemohla koupit Kimíkovi podestýlku, takže ho nemůžu zítra vyčistit. Chudák bude týden smrdět a my to budeme trpět :D

Na ten školní kolotoč se netěším, ale na tu srandu ... Chci i nechci pondělí. Zatím radši chtít nebudu, ono stejně bude cobydup :P

Pořád nemocná

5. února 2009 v 17:44 | smajwinka |  únor 09
Pořád, ještě, stále. Snad ne nadále ;)

Já z těch Poeťáků nemůžu :D Na svoje oficiální stránky píšou reklamu na jinou skupinu, která právě vydává svoje album :D Jestli si myslí, že tak získají víc slávy, tak to se pletou :D

To mě pobavilo :D A já si nejdřív myslela, že Poeťáci vydávají nový album. Mám špatnou angličtinu :D Ještě, že mi to pak došlo :P

Ale ti Phoeňáci (:D) nezní špatně → :)

Poeťáci by spíš měli mít strach, aby jsme na ně nezanevřeli a "nepřešli" na tu jinou skupinu, když ji tak vyzdvihujou :D

Doufám, že se v pondělí dostanu do školy. To učení a hodiny mi nechybí, jaká slast spát dlouho, ale těšim se za Janou a Andreou. Bude sranda :D

Má imunita mě zradila!

3. února 2009 v 14:45 | smajwinka |  únor 09
Marodím a nebaví mě to Včera jsem ještě byla ve škole. Doufám, že tam budu moct co nejdřív.Zdraví nudící se marod :/