Červenec 2009

Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

30. července 2009 v 16:05 | smajwinka |  °°knížky
Napsal Michael Scott. Pokračováním je Čaroděj - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela.

Knížka je čtivě napsaná, super příběh. Pojednává o dvojčatech - Josh a Sofie. Josh je na brigádě v knihkupectví, jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Netuší, že jsou zaměstnaní u manželů, kteří žijí už asi 600 let. A zápletka může začít ;)

Doporučuju.

Líšeň (Velká Klajdovka) - Bílovice nad Svitavou - Obřany

23. července 2009 v 17:58 | smajwinka |  °°fotoreportáže
V pátek 17.7.2009 jsme si s babičkou vyrazily na výlet z Líšně do Bílovic nad Svitavou. Ten den mělo být až 32°C, což není moc ideální počasí pro turistiku, ale nám se vždycky podaří na výlet vybrat den, kdy bude vedro. Protože většinu času jsme trávily v lese, vůbec nám to nevadilo.


Dnes nám zemřel Kim

22. července 2009 v 19:36 | smajwinka |  °°majitelka blogu
Letopisy Narnie - Čarodějův synovec

21. července 2009 v 18:01 | smajwinka |  °°knížky
Věděla jsem, že letopisy existují, ale nikdy jsem o nich nic nečetla. Proto jsem si je vzala, když jsem je v knihovně uviděla. A udělala jsem dobře ;)

Čarodějův synovec je díl první, ale i šestý, jak jsem později zjistila. Kniha vyšla jako šestá ze sedmidílné série, ale dějem tuto sérii zahajuje. Složitý :D

Autorem je C.S.Lewis. Četla jsem překlad od Veroniky Volhejnové (prý jich je víc).

V příběhu vystupují děti Polly a Digory, kteří spolu sousedí. Jednou se omylem dostanou do zakázané strýcovy pracovny a ten na nich vyzkouší pokus. Dá Polly prsten, který ji odnese pryč. Digory je nucen jít za ní, protože Polly nemá prsten, který by ji odnesl zpátky do našeho světa. Objeví se v lese s mnoha jezírky - vstupy do dalších světů. Do jednoho světa společně s Polly vstoupí a Digory kvůli své zvědavosti vzbudí zlou královnu a tím začíná jejich dobrodružství.

Knížka je psána trošku víc dětským stylem, aspoň mi to tak příjde. To byla možná první menší "vada". Druhou "vadou" bylo to, že knížka byla příliš krátká - přečetla jsem ji za dva dny :D

Další díly si však určitě přečtu ;)

Tetování krví - Začátek cesty

21. července 2009 v 13:08 | smajwinka |  °°knížky
Autorem tohoto první dílu je D.M.Cornish.

Příběh je o chlapci s dívčím jménem Rosamunda, který žije v sirotčinci. Do sirotčince chodí lidé, kteří dětem nabízejí práci. Jednou nabídnou práci i Rosamundovi. Rosamunda se musí dopravit do místa, kde má nastoupit. Cesta se mu ale zkomplikuje, když nasedne na špatnou loď.

Knížka je dobrodružná, je v ní velice dobře vymyšlen nový svět, ve kterém lidé bojují proti příšerám. Na konci knihy jsou přílohy, mapy a také encyklopedie pojmů, které s příběhem souvisí.

Určitě doporučuju všem, kteří mají rádi dobrodružné knížky ;)

U babičky a dědy v Ústí ...

11. července 2009 v 16:08 | smajwinka |  červenec 09
... jsem byla od neděle 5.7. do soboty 11.7.

V pondělí jsme byli u tety a strýce na obědě.

V úterý jsme hlídali sestřenici a bratrance. Sestřenice vůbec nezná šibenici nebo škrkanou, tak jsem ji to hned naučila ;)

Ve středu jsme jeli na malý výlet do České Třebové na Rotundu sv. Kateřiny - byla tam schovaná keš, ale my ji nenašli.

Ve čtvrtek jsme byli v Hernychově vile na obědě, pak jsme šli do muzea a na věž. A pozdvižení jsme jim tam ztropili - neuměli moc zacházet se schodolezem (nebo jak se tomu říká) a byli jsme na ně moc rychlí. S dědou jsme už šli nahoru, že půjdem na věž - vzali jsme to schodama, který nejsou pro veřejnost přístupný, paní nás zastavila a že ať už tama teda jdeme. Nahoře byly zamčený dveře, který (jak jsme potom zjistili) vedly na věž, ale dál už byl jen otevřený vchod na půdu. Tak jsme slezli dolů, děda otevřel nějaký dveře - a tam kancelář s lidma :D Řekli jsme, že hledáme vchod na věž a paní nám šla otevřít ty dveře, který vedly na věž. Pak jsme si prohlídli muzeum a ukázali nám i expozice, který teprv připravujou. No a nakonec jsem našla keš, co byla poblíž ;)

V pátek jsme hlídali zase sestřenici s bratrancem :)

Jinak po celou dobu jsme průběžně hledali s dědou kešky - našli jsme jich osm, dvě ne. Nejlepší byla u zříceniny Lanšperk (na fotce) - protože tam byla ta zřícenina :D. To jsme po cestě zastavili u vyschlé studánky, byli tam krásný skaliska. A na zřícenině byla malá žebříková rozhledna, tak jsem na ni vylezla. Akorát tam neměli turistickou známku, vyprodaná.

...

Další povedená kresba

4. července 2009 v 22:11 | smajwinka |  °°majitelka blogu
Nakreslená s pomocí pečícího papíru (kopírák nebyl :D) 3.7.2009

Předloha
Věrná pomůcka. Bez možnosti obreslit si hlavní rysy bych byla ztracená.
A veledílo :D Nejvíc mi dalo zabrat oko - než jsem se trefila do té podoby.
Těmahle kresbama tady ještě budu strašit, mám v plánu ještě nejmíň další tři :D (Dvě už s jinou osobou ;)
Jo a pokoušela jsem se ještě o jednu kresbu, ale byla neúspěšná ;)

Má nejpovedenější kresba (zatím :D)

3. července 2009 v 12:33 | smajwinka |  °°majitelka blogu
Ovšem tak povedená je jen díky tomu, že jsem použila kopírák :D Neumím totiž kreslit lidi a vystihnout jejich rysy v obličeji.

Tato fotka mi posloužila jako předloha.
Takhle jsem si obreslila tvary obličeje ;) Vypadá to děsně :D

A samotná kresba.
Nakreslila jsem to včera odpoledne ...